dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Ściana z kamienia i inne ciekawe rozwiązania do wnętrz
Wnętrza

Ściana z kamienia i inne ciekawe rozwiązania do wnętrz

Polacy rozkochali się w urządzaniu wnętrz. Chcą mieszkać coraz piękniej i często sięgają po rozwiązania, które rzeczywiście nadają wnętrzom szczególnego charakteru i stylu. Ściana z kamienia sprawdzi się doskonale w sypialni, w salonie, przedpokoju oraz wszędzie tam, gdzie chcemy zachować surowy charakter. To jedna z opcji, którą warto wziąć pod uwagę. Jak wybrać idealny kamień? Gdzie go kupić? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek.

Ściana z kamienia w sypialni lub w salonie

Ściany wyłożone kamieniem to nie jest nowy pomysł. Trzeba jednak przyznać, że dopiero od kilku lat Polacy chętnie sięgają po te rozwiązania. Jeszcze do niedawna zwykle stosowany był kamień sztuczny. Teraz wygląda to trochę inaczej i większą popularnością cieszy się kamień naturalny, który nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru. Gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie? Kamień można położyć na przykład w salonie w okolicach kominka. Wtedy tworzy się wyjątkowo przytulne wnętrze trochę w stylu rustykalnym, trochę skandynawskim. Jednym słowem taka kamienna ściana doskonale wygląda w różnych wnętrzach, które utrzymane są w różnych charakterach. Warto tylko pamiętać o tym, że tak surową przestrzeń trzeba jakoś wizualnie ocieplić. Sprawdzą się zatem doskonale na przykład dywaniki futrzane, owcze skóry zarzucone na krzesło czy fotel, a także dużo świec. Wtedy przestrzeń nabiera przytulnej domowej atmosfery, a ściana z kamienia wprowadza odrobinę surowości. Taki balans wygląda bardzo intrygująco, elegancko. Więcej inspiracji związanych ze ścianami z kamienia można znaleźć w internecie. To właśnie tam znajdują się zdjęcia domów na przykład skandynawskich lub amerykańskich. Ich mieszkańcy bardzo często wykorzystują kamienne ściany w aranżacjach swoich domów.

Gdzie kupić kamień?

Aby ściana wyłożona kamieniem wyglądała naprawdę imponująco, trzeba zainwestować w dobry surowiec oraz specjalistę, który położy go nienagannie. Jeżeli chodzi o miejsce, w którym kupimy kamień, to mogą to być zarówno markety budowlane, jak też niewielkie sklepy z tego typu asortymentem. Warto wybierać tylko i wyłącznie kamień naturalny, o nieregularnym kształcie. Wybór jest dosyć duży, można stawiać zarówno na wzory o chłodnych, jak i ciepłych odcieniach. Co do specjalistów, którzy zajmują się układaniem kamienia, najlepiej kierować się poleceniami. Jeżeli ktoś zna sprawdzonego fachowca, taki namiar jest na wagę złota. Może się wydawać, że układanie kamienia na ścianie to przecież nic trudnego, ale tak naprawdę jest wręcz na odwrót. Duże doświadczenie specjalisty jest bardzo pożądane.