Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Nietypowe pomysły na modne wnętrza

31 stycznia 2022 pomysły na modne wnętrza

Wybór koloru ścian może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy ogląda się katalogi wnętrzarskie, projekty oraz najmodniejsze aranżacje. Warto jednak znaleźć styl dla siebie i przenieść go do swoich pomieszczeń. Ciekawym przykładem aranżacji jest wykorzystanie betonu architektonicznego. Można go łatwo nałożyć na ścianę, a każde wykonanie jest niepowtarzalne, ponieważ beton może mieć różną strukturę. Tynki w kolorze betonu charakteryzują się surowością, dlatego polecane są do dużych pomieszczeń. Tynk może zostać położony na jednej ścianie, równie dekoracyjnie wygląda w całym pokoju. Beton jest odporny na zanieczyszczenia, może mieć ciekawą fakturę, ale z powodzeniem udaje się go wyszlifować na gładko.

Zalety betonu architektonicznego

Beton jest bardzo popularny, modny i uniwersalny. Surowy styl sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach, ale często też jest spotykany w łazienkach, a nawet w kuchni. Równie dekoracyjnie prezentuje się na podłogach, ale wymaga wtedy specjalnego zabezpieczenia. Może być to np. posadzka z domieszką żywicy. Tynki przypominające beton doskonale maskują niedoskonałości na ścianach, można kłaść je na nierówne, spękane ściany. Beton można położyć samodzielnie, dostępne są gotowe zestawy, które pomogą uzyskać oryginalną ścianę we wnętrzu. Dobrej jakości produkty można znaleźć tutaj: https://www.adeco.shop/pl/c/Beton-architektoniczny/594. W skład kompletu wchodzi zazwyczaj grunt, beton oraz lakier, który zabezpieczy położony tynk. Produkt cechuje się wysoką mrozoodpornością, ale też jest odporny na wilgoć, nie widać na nim plam i przebarwień. Tynk można kłaść też bezpośrednio na zaimpregnowane płyty gipsowe, co jest niewątpliwym atutem tego rozwiązania. Beton można modelować przy pomocy różnych narzędzi i stempli.

Gdzie sprawdzi się beton architektoniczny?

Tynki betonowe można położyć praktycznie wszędzie. To dobry sposób na wykończenie kominka w salonie, podłogi w przedpokoju lub dekoracyjnej ściany w sypialni. Bardzo dobrze komponuje się z ciepłym, naturalnym drewnem, ale też z surowym metalem oraz z żywą roślinnością. Na betonowej ścianie mogą wisieć dekoracyjne obrazki lub zdjęcia rodzinne oprawione w kolorowe ramki. Betonową ścianę warto odpowiednio zaprezentować, duże możliwości oferuje właściwe oświetlenie. Beton pasuje zarówno do jasnych, słonecznych pomieszczeń, jak i do ciemnych, stonowanych wnętrz. Surowość aranżacji można w łatwy sposób przełamać, dodając do wnętrza koloru, np. przy pomocy tekstylnych dodatków lub kolorowego kompletu wypoczynkowego.

Szkoła budowania MURATORA

Redakcja dombudowniczy.pl

Jesteśmy grupą zajmującą się doradztwem w kwestiach związanych z budową i remontami. Dzielimy się wiedzą z zakresu budowy, remontów i wyposażenia domów oraz mieszkań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

domy norweskie
W jaki sposób zaaranżować pokój kilkulatka

Jesteś zainteresowany reklamą?