dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

schody drewniane
Dom

Jak pielęgnować schody drewniane?

Co zrobić, aby zachować piękny i naturalny wygląd schodów drewnianych? Z takimi wątpliwościami często mierzy się wielu ich posiadaczy. I to nie tylko tych mających w domu zwierzęta czy małe dzieci. Konstrukcje drewniane, jeśli nie będą odpowiednio pielęgnowane, z czasem stracą swój pierwotny wygląd. Jak zatem temu zapobiec?

Uniwersalność i piękny wygląd

Schody drewniane to bez wątpienia chluba wielu domów. I to nie tylko tych urządzonych na wzór klasycznej elegancji, ale również nowoczesnych. Rozmaitość projektów oraz wariantów zastosowanego wykończenia sprawia, że mogą być zamontowane niemal w każdym wnętrzu, o czym zresztą najlepiej przekonuje oferta sklepu Schody24.net.pl. Na stronie https://schody24.net.pl/pl/schody-drewniane znaleźć można wiele koncepcji konstrukcji drewnianych, które z łatwością można dostosować do swojego mieszkania.

Największą popularnością cieszą się schody lakierowane oraz olejowane. Aby jednak na długo zachowały swoje naturalne piękno oraz trudny do podważenia urok, muszą być systematycznie pielęgnowane.

Lakierowane schody drewniane – jak o nie dbać?

Schody lakierowane cieszą się dużym zainteresowaniem. I to nie tylko z uwagi na atrakcyjny wygląd, ale również posiadane właściwości. Są bowiem odporne na zabrudzenia i ścieranie, a przy tym łatwiejsze w konserwowaniu i pielęgnowaniu od schodów olejowanych. W związku z tym, mogą w nienagannym stanie posłużyć przez wiele lat. Skoro zatem są takie trwałe i wytrzymałe, to jak należy o nie dbać? Po pierwsze, regularne zamiatać lub odkurzać. A wszystko po to, aby usunąć z nich wszelkie zabrudzenia, które mogą powodować zarysowania. Po drugie, lakierowane schody drewniane należy od czasu do czasu myć wilgotną szmatką, dbając o to, aby nadmiernie nie nasiąkały wodą. 

Olejowane schody drewniane – jak o nie dbać?

Alternatywą dla lakierowanych schodów drewnianych są konstrukcje olejowane. Ich bezsprzecznym atrybutem jest naturalny wygląd, który eksponuje ich strukturę, usłojenie oraz atrakcyjny wygląd. Co więcej, schody olejowane mają to do siebie, że jeśli pojawią się na nich poważne uszkodzenia, zabieg renowacji powinien chociaż w połowie je wyeliminować  – bez konieczności wymiany na nowe. A jak należy o nie dbać, aby temu zapobiec? Przede wszystkim regularnie zamiatać i myć, najlepiej przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego preparatów.

Polecanym zabiegiem pielęgnującym jest także samodzielne ich olejowanie – najpierw po pierwszym roku użytkowania, potem po dwóch, trzech i pięciu. Później olej będzie można stosować jedynie w tych miejscach, w których pojawiły się ubytki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.