Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Osuszanie budynków po zalaniu – jak usunąć wilgoć?

26 października 2021 Osuszanie budynków po zalaniu
Osuszanie budynków z wilgoci

Osuszanie budynków to konieczność w przypadku wielu nieprzewidzianych zdarzeń związanych z zalaniem. Powódź, awaria instalacji hydraulicznej czy podciąganie wód gruntowych – sprawiają, że poszkodowane osoby decydują się na profesjonalne osuszanie budynków po zalaniu. Należy jednak pamiętać, że wyłącznie usługi świadczone przez wyspecjalizowane firmy są gwarancją w 100% skutecznego usunięcia wilgoci.

Osuszanie budynków z wilgoci – podstawowe sposoby

Osuszanie budynków wymaga dopasowanych do potrzeb specjalistycznych działań. Osuszanie budynków metody – które z nich są najskuteczniejsze? Wszystko zależy od rodzaju zaistniałego problemu, dlatego odpowiednio dobrane osuszanie budynków po zalaniu jest kluczem do powodzenia działań. Jeśli szkody okażą się niewielkie, śmiało można zastosować osuszanie budynków z wykorzystaniem nagrzewnic i osuszaczy. Zwiększają temperaturę we wnętrzu, tym samym prowadząc do odparowywania wilgoci ze ścian.

osuszanie

Osuszanie budynków – metody bardziej zaawansowane

Jeśli osuszanie budynków po zalaniu nagrzewnicami okaże się niewystarczające, wówczas z pomocą przychodzi osuszanie budynków iniekcja. Jest to metoda polegająca na wprowadzeniu przez nawierty w murze masy iniekcyjnej, wypełniającej szczelnie kapilary oraz pory, która następnie tworzy barierę izolacyjną, nierozpuszczalną przez wodę. Innym rozwiązaniem jest osuszanie podposadzkowe, idealnie sprawdzające się w przypadku zalania podłóg. Specjalistyczne pompy, poprzez wcześniej przygotowane małe otwory, wtłaczają ciepłe powietrze do najgłębszych warstw podłogi, skutecznie eliminując wilgoć.

osuszanie budynków

Jak skutecznie usunąć wilgoć po zalaniu?

Tylko i wyłącznie korzystając z usług profesjonalnej firmy, dysponującej nowoczesnym sprzętem. Jeśli zrządzenie losu doprowadziło do nieprzewidzianej konieczności sięgnięcia po usługę, jaką jest osuszanie budynków cena może decydować o wyborze firmy, która przy pomocy zaawansowanego sprzętu szybko i skutecznie wykona profesjonalne osuszanie po zalaniach. Koszty uzależnione są między innymi od czasu pracy i rozległości szkód, jednak z pewnością jest to inwestycja, która zapobiegnie w przyszłości skutkom nieprawidłowego osuszania na własną rękę.


Artykuł powstał przy pomocy specjalistów z https://www.osuszanie-slim-pol.pl/

Szkoła budowania MURATORA

Redakcja dombudowniczy.pl

Jesteśmy grupą zajmującą się doradztwem w kwestiach związanych z budową i remontami. Dzielimy się wiedzą z zakresu budowy, remontów i wyposażenia domów oraz mieszkań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy warto zainwestować w fotowoltaikę
Dokręcanie śruby

Jesteś zainteresowany reklamą?