Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Stara cegła – czy warto ją położyć na ścianę?

19 kwietnia 2022


Cegły na ścianach są często spotykane w polskich domach, ale nie tylko. Można je też zobaczyć w pomieszczeniach domowych w innych krajach. Warto zaznaczyć, że cegła na ścianę od paru lat jest bardzo modnym trendem wnętrzarskich. Można ją kupić w wielu kolorach. Powinna pasować do wielu stylów, a także aranżacji. Ostatnio bardzo popularna jest także stara cegła, która również jest kładziona na ścianę. Dzięki niej można stworzyć bardzo piękną aranżację wnętrza. Warto dowiedzieć się, jaka cegła na ścianę będzie najlepszym wyborem.

W jaki sposób wybrać cegłę na ścianę?

 Od wielu lat czerwona cegła gościła tylko na ścianach w salonie. Przeważnie można ją było zobaczyć obok ościeżnic bądź framug okiennych, które znajdowały się niedaleko kominka. Tego typu cegła nawiązywała przeważnie do aranżacji w stylu klasycznym, zamkowym, rustykalnym, a nawet westernowym. Obecnie możemy ją zobaczyć w wielu różnych miejscach. Warto ją położyć nad blatem w kuchni czy przy lustrze w łazience. Jest to aktualny trend. Bardzo cenione jest też zastępowanie cegły okładziną z płytek betonowych, a także klinkierowych. Warto zaznaczyć, że z wykończeniem ściany z cegły kontrastować będą białe profilowane meble ze stylowym uchwytem. Trzeba też powiedzieć, że na pograniczu aneksu kuchennego, a także przedpokoju warto będzie postawić cegłę na ścianę. Ostatnio bardzo popularna stała się stara cegła, która przykuwa wzrok gości. Dzięki niej można bardzo ciekawie zaaranżować pomieszczenie mieszkalne. 

Kupno cegły na ścianę – na co trzeba zwracać uwagę?

 Przed podjęciem decyzji o kupnie konkretnej cegły do swojego domu, musimy najpierw wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników. Na początku należy wziąć pod uwagę rodzaj naszego mieszkania czy domu. W przypadku gdy mieszkamy w kamienicy, to wykonanie tego typu dekoracji nie będzie trudnym zadaniem. Jedyne co trzeba zrobić to usunąć tynk ze ścian. Kolejno cegła sama się pokaże. W takim przypadku należy cegłę wyczyścić, wyszlifować, a następnie zaimpregnować. Ściana ze starej cegły będzie gotowa do użytku. Wiele osób zastanawia się, czym cegła dekoracyjna różni się od prawdziwej cegły. Warto najpierw powiedzieć, że inaczej sprawa wygląda w przypadku, gdy mieszkamy w nowym budownictwie. W takim wypadku mamy do wyboru parę możliwości. Można postawić na cegłę cementową, ceramiczną, a także na płytki klinkierowe czy licowe. Musimy pamiętać o tym, iż tego typu cegły będą dużo ważyć. Z tego powodu nie wolno obciążać stropu. Dobrym wyborem będzie wykorzystanie takiej dekoracji tylko na małe powierzchnie ścian. Warto również zastąpić cegiełki płytkami klinkierowymi bądź cegłą ciętą – pozyskuje się ją z rozbiórek. Warto zaznaczyć, że nieotynkowaną cegłę można wykorzystać na przykład do wznoszenia ścianek pomiędzy pokojami bądź do zbudowania wnęk lub kominków. Cegłę na ścianę najlepiej zamówić od sprawdzonego i renomowanego producenta. Dzięki temu taka ściana będzie bardzo solidna i powinna przetrwać wiele lat. W ten sposób stworzymy piękną aranżację pomieszczenia.

Redakcja dombudowniczy.pl

Jesteśmy grupą zajmującą się doradztwem w kwestiach związanych z budową i remontami. Dzielimy się wiedzą z zakresu budowy, remontów i wyposażenia domów oraz mieszkań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy warto zainwestować w fotowoltaikę
Dokręcanie śruby

Jesteś zainteresowany reklamą?