Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Szkoła budowania MURATORA – Pomożemy Ci podjąć mądre decyzje

17 lutego 2023 Szkoła budowania MURATORA


Budowa domu – małego czy dużego, to zawsze spore przedsięwzięcie. Z wieloma trudnościami spotkamy się w szczególności przy realizacji metodą gospodarczą, dlatego warto, aby każdy Inwestor posiadał podstawową wiedzę w zakresie budowlanym, instalacyjnym i prawnym. Szkoła budowania MURATORA (https://szkolabudowania.murator.pl) wspomoże Cię w każdej z tych dziedzin i na każdym etapie realizacji inwestycji.

Od czego zacząć – przygotowania do budowy z MURATOREM

Dzięki naszej szkole budowania unikniesz podejmowania błędnych decyzji już na etapie wyboru działki czy projektu domu. To jedne z najważniejszych kwestii, bowiem dobór odpowiedniego projektu do warunków działki przekłada się bezpośrednio na komfort codziennego funkcjonowania. W szkole budowania MURATORA odpowiemy na wszystkie nurtujące cię kwestie związane z usytuowaniem domu względem stron świata czy pozwoleniem na budowę (jeśli będzie konieczne). Podpowiemy, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas poszukiwania miejsca na twój dom – począwszy od wymiarów działki, dostępnych mediów, po uregulowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wszystkie te aspekty warunkują bowiem dobór odpowiedniego projektu oraz koszty przyłączy i budowy domu. 

Projekt domu – zmienia plany w rzeczywistość

To, jak będzie wyglądało nasze nowe miejsce na ziemi określa projekt domu. Warto zatem gruntownie przemyśleć jego bryłę, powierzchnię i układ funkcjonalny. Dzięki bogatej ofercie różnorodnych propozycji, z nami znajdziesz projekt idealnie dopasowany do twojej działki i twoich oczekiwań.  Dostępne na naszej stronie internetowej projekty domów MURATORA oraz szczegółowa wyszukiwarka pozwalająca na określenie konkretnych parametrów wyboru, pomoże w wyselekcjonowaniu najbardziej odpowiednich domów. Dodatkowo, znajdziesz tam mnóstwo porad odnośnie lokalizacji domu na działce, kosztów budowy konkretnego projektu oraz warunków, jakie będziesz musiał spełnić przed i podczas realizacji inwestycji.

Formalności? – z nami to nie takie straszne

Szkoła budowania MURATORA (znajdziesz ja pod adresem https://szkolabudowania.murator.pl) to miejsce, w którym na bieżąco analizujemy wszystkie przepisy prawne. U nas znajdziesz informacje o nowelizacjach Prawa budowlanego, swoich obowiązkach i możliwościach. Dla ciebie przygotowujemy kompleksowe objaśnienia przepisów, jakie mają zastosowanie podczas wznoszenia domu jednorodzinnego lub innych obiektów użytkowych.

Budowa domu – nawet tego bez pozwolenia (do 70 m2 pow. zabudowy), wymaga projektu oraz zgromadzenia pewnych dokumentów. W szkole budowania MURATORA znajdziesz kompleksowe wytyczne jakie dokumenty przedłożyć przed przystąpieniem do budowy, co należy uzyskać od odpowiednich instytucji i urzędów oraz co powinieneś wymagać od wykonawcy lub kierownika budowy.

Nie warto uczyć się na własnych błędach – jak budować mądrze?

Podczas wznoszenia domu metodą gospodarczą oraz przy zatrudnianiu i nadzorowaniu prac prowadzonych przez ekipę budowlaną możesz napotkać na liczne problemy, utrudnienia i komplikacje. Szkoła budowania MURATORA, krok po kroku przeprowadzi cię przez wszystkie etapy budowy- od przygotowania fundamentów i stawiania ścian, po rozprowadzanie instalacji i wykańczanie wnętrz. Podpowiemy, na jakie materiały budowlane warto się zdecydować oraz jak wykonać:

• fundamenty,

• odpowiednie izolacje na poszczególnych etapach budowy,

• mury, podłogi i stropy,

• konstrukcję dachu i kominy,

• ściany działowe,

• instalacje i elementy wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne.

W przypadku przekazania realizacji budowy w ręce kierownika budowy oraz ekipy budowlanej, powinieneś zapoznać się z podstawowymi prawami i obowiązkami- zarówno twoimi, jak i podmiotów realizujących inwestycję. W szkole budowania MURATORA kompleksowo omawiamy kwestię odpowiedzialności za poszczególne działania i dokumenty na budowie.

Dzięki szkole budowania MURATORA (https://szkolabudowania.murator.pl) poznasz od podstaw wszystkie tajniki związane z realizacją budowy domu. Kompleksowe omówienie wszystkich etapów budowy w jednym miejscu to skuteczna pomoc, do której możesz sięgnąć w każdym czasie. 

Zdjęcie: Projekt M262a – Słuszny wybór – wariant I, arch. Katarzyna Słupeczańska

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl    

Redakcja dombudowniczy.pl

Jesteśmy grupą zajmującą się doradztwem w kwestiach związanych z budową i remontami. Dzielimy się wiedzą z zakresu budowy, remontów i wyposażenia domów oraz mieszkań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Szkoła budowania MURATORA
środki czystości
loft

Jesteś zainteresowany reklamą?