dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Jaki darmowy program do projektowania wnętrz wybrać?
Wnętrza

Jaki darmowy program do projektowania wnętrz wybrać?

Odbiór wymarzonego mieszkania tuż-tuż, a Ty dostajesz lekkiego ataku paniki na myśl o aranżacji wnętrz? Jesteś w trakcie budowy dużego domu, ale nie wiesz w jaki sposób rozplanować wystrój pokoi? Podpowiadamy, jaki darmowy program do projektowania wnętrz wybrać.

Cechy dobrego programu do projektowania wnętrz

Często sieci sklepów budowlanych czy meblowych oferują własne programy do aranżacji wnętrz, jednak ich programy skupiają się na ofercie produktów, którą dany sklep posiada i nie mamy możliwości wyboru produktów innych marek. Niemniej jednak, są one ciekawą propozycją, gdy sympatyzujemy z daną marką, bowiem takie programy oferują możliwość zapisania planów, stworzenia do niego listy produktów lub nawet wysłania ich wprost do sklepu. Jest to duże ułatwienie, zważywszy na ilość dostępnych producentów.
Dobry program do projektowania pozwoli nam rozplanować wnętrze w formacie 3D, dzięki czemu będziemy mieli pełną i bardzo obrazową wizualizację naszego przyszłego lokum.
Na pewno mamy wiele pomysłów, w związku z czym ważne jest to, abyśmy mogli zapisać jak największą liczbę projektów. Poza tym projektujemy nie tylko salon, gabinet czy sypialnię, ale także kuchnię i łazienkę, więc wszystkie wymagane elementy, jak armatura, płytki, meble, czy kolory ścian, powinny zostać uwzględnione.

Przegląd darmowych programów do projektowania wnętrz

Program Leroy Merlin Planer 3D

Program pozwala na dopasowanie oferty dostępnej w sklepie. Dzięki niemu możemy zapisać wiele naszych projektów i oglądać nasze postępy w widoku 3D. Wymarzoną aranżację w prosty sposób wydrukujemy, a listę zakupów możemy wysłać do sklepu.

IKEA Home Planner

Program także nastawiony na ofertę produktów dostępnych w asortymencie producenta. Ukierunkowany jest przede wszystkim na aranż kuchni, również w mało ustawnej przestrzeni.

3D Creator Family Line

Program opracowany przez znaną powszechnie w Polsce markę Black Red White. Skierowany jest do odbiorców tej marki i jego głównym polem popisu jest aranżacja kuchni. Nawigacja programu jest prosta i, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na przeglądanie projektów w wymiarze 3D.

Sketchup Make

Program oferuje bogatą paletę aranżacji, w tym możliwość (także odręcznego) tworzenia linii i przeróżnych kształtów pomieszczeń. Dostępnych jest wiele produktów mebli, a także sprzętów agd.

Chief Architect Premier X9

Program dopasowany do potrzeb aranżacji domków jednorodzinnych. Pozwala na naniesienie ścian, plan pięter. Dzięki bibliotece mebli, rozplanujemy ich położenie. Mamy możliwość także planowania ogrodów, czy podjazdów.

Podsumowanie

W internecie dostępnych jest wiele darmowych programów do projektowania wnętrz, jednak, żeby nie zgubić się w ich gąszczu, warto przeczytać najpierw o nich opinie. W końcu, nieczęsto zdarza się, że planujemy aranżację własnego mieszkania lub wnętrza domu i chcielibyśmy, żeby program kompleksowo podchodził do tematu. Z pewnością dobry program pozwoli nam zaprojektować wnętrze, i to już w technologii 3D, oraz zaoferuje bogatą listę produktów, dzięki którym od podstaw będziemy mogli zbudować swój projekt jako spójną całość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *