dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Jak zaaranżować nowoczesne ściany w salonie?
Wnętrza

Jak zaaranżować nowoczesne ściany w salonie?

Gładkie, pomalowane farba ściany nie należą do najciekawszych. Warto zadbać, by stworzyć salon, w którym ściany są jego największą ozdobą. Jak zaaranżować nowoczesne ściany w pokoju dziennym?

Panele 3D – futurystyczne kształty

Nowoczesne ściany w salonie to wirtualne wzory oraz wrażenie przestrzeni, które dominuje w salonie. Właśnie tak wyglądają panele 3D, które mają futurystyczne kształty i pozwalają na stworzenie niebanalnych dekoracji ściennych.

Panele 3D można położyć na całej ścianie lub wykorzystać tylko jej fragment, by stworzyć przestrzenną kompozycję. Panele 3D ułożone za kanapą, telewizorem czy niewielką komodą zastąpią wszystkie inne dekoracje ścienne.

Nowoczesne ściany z paneli świetnie sprawdzają się w niewielkich pokojach dziennych. Ich przestrzenne kompozycję powodują, że salon wydaje się większy niż jest w rzeczywistości.

Wykorzystując panele 3D należy pamiętać, że są one tak ciekawe, że nie potrzebują towarzystwa innych dekoracji. Ściana, na której są panele powinna być pusta.

Cegła – ponadczasowa elegancja

Cegła to świetny wybór na ścianę w salonie. Idealnie współgra z drewnem, kamieniem szkłem czy stalą, dzięki temu pozwala na stworzenie bardzo wielu, ciekawych aranżacji. Wybierając czerwoną cegłę ocieplimy wnętrze, które stanie się przyjazne i przytulne. Warto pamiętać, że czerwoną cegłę, która nam się znudzi zawsze można rozbielić. Takie ściany idealnie sprawdzą się w mieszkaniu zaaranżowanym w stylu skandynawskim. Jest to również sposób na optyczne powiększenie salonu.

Chcąc uzyskać nowoczesne ściany w cegle mamy dwa wyjścia. Można odsłonić cegłę, która jest na ścianie. Jest to rozwiązanie możliwe wyłącznie w starych kamienicach lub budynkach pofabrycznych. W nowym budownictwie trzeba zadowolić się położeniem płytek ceglanych.

Fototapeta ścienna – obraz na ścianie

Nowoczesne ściany, na których jest fototapeta wyglądają niezwykle intrygująco. Realistyczne obrazy sprawiają, że pokój wygląda niebanalnie i wyjątkowo ciekawie.

Pomysłów na fototapetę jest mnóstwo. Motywy zwierzęce, egzotyczne czy kwiatowe będą idealne do pokoju dziennego urządzonego w stylu romantycznym i delikatnym. Tapety wykorzystujące perspektywę sprawdzą się w pokojach niewielkich, które optycznie powiększą. Wąskie uliczki miast, drogi czy mosty w sepii lub czarno-białe świetnie wpiszą się w klimat salonu skandynawskiego lub nowoczesnego.

Fototapeta wygląda bardzo elegancko na dużej ścianie. Warto zadbać, by była dobrze widoczna, gdyż tylko wtedy można docenić jej cały urok. Na ścianie, na której umieścimy fototapetę można postawić niewielką komodę lub małą sofę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.