dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Jak wygłuszyć ściany - popularne sposoby
Dom

Jak wygłuszyć ściany – popularne sposoby

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. We własnych czterech ścianach odpoczynek jest pełniejszy i bardziej satysfakcjonujący. Oddając się relaksowi we własnym mieszkaniu, nie musimy się niczym martwić, a wszystko, czego potrzebujemy, jest w zasięgu ręku. Niezależnie od tego, czy najdzie nas ochota na film, książkę, sen czy po prostu na leżenie i nierobienie nic — wolność Tomku w swoim domku to zasada nienaruszalna. Niestety, hołdowanie tej filozofii może ciągnąć za sobą niekoniecznie pozytywne konsekwencje, szczególnie gdy jesteśmy miłośnikami ciszy i spokoju, a urzędujący w lokalu obok sąsiad już niekoniecznie.

Cisza za ścianą – cisza we wnętrzu

Mieszkanie w budynku wielorodzinnym, takim jak na przykład blok, dla wielbicieli niczym niezmąconego miru domowego może być nie lada wyzwaniem. Lokalizacja domniemanej oazy spokoju w środku tętniącego życiem miasta z hałaśliwymi sąsiadami za jedną i czasem nawet za drugą ścianą, może przyprawiać o niemały ból głowy. Na szczęście istnieje kilka rozwiązań, które pozwolą nam na zmniejszenie poziomu docierających przez ściany odgłosów, a tym samym podniosą komfort naszego życia.

Wyciszenie przez wygłuszenie

Istnieją różne rozwiązania na wyciszenie pomieszczeń. Jeśli zastanawiasz się jak wygłuszyć ściany w mieszkaniu, możesz skorzystać z pomocy fachowców, którzy oferują specjalistyczny montaż elementów izolujących dźwięki, takie jak na przykład panele. Ich specjalna konstrukcja oraz materiał, z którego są wytwarzane, wykazuje bardzo wysokie właściwości dźwiękochłonne. Takie panele dodatkowo mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Innym rozwiązaniem jest na przykład inwestycja w ekran akustyczny, jednak jego instalacja wiąże się już z utratą, może niewielką, powierzchni użytkowej, gdyż stosowana przy tej konstrukcji pełniąca funkcję izolatora wełna mineralna, powinna stanowić wypełnienie od co najmniej 5 do 10 centymetrów grubości. Także podczas planowania wydatków związanych z montażem ekranu należy wziąć pod uwagę fakt, iż panele, stelaż oraz wełnę należy zakupić osobno.

Jak wygłuszyć ściany taniej

Jeśli nie dysponujemy środkami potrzebnymi do realizacji złożonych projektów, a odgłosy do nas docierające nie są aż tak uciążliwe, możemy skorzystać z tradycyjnych i powszechnie stosowanych metod wyciszania pomieszczeń. Ozdobna tapeta o nierównej fakturze nie tylko pochłonie część dźwięków dochodzących zza ścian, ale dodatkowo nada naszemu mieszkaniu niepowtarzalny klimat. Tak samo inwestując w drobne elementy dekoracyjne, takie jak dywany, zasłony czy ozdobne poduszki, pozwolimy, aby błoga cisza i spokój zapanowały nie tylko w naszym widocznym wnętrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *