Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Jak przygotować mieszkanie w Radomsku na sprzedaż?

31 sierpnia 2021 mieszkanie radomsk

Radomsko to wspaniałe miejsce do życia, wie to każdy, kto mieszkał tu lub się wychował. Dużo zieleni, świetna baza wypadowa na Jurę Krakowsko – Częstochowską, a także do dużych miast, dostęp do wszystkiego, co ważne – to wie każdy. O czym warto wspomnieć w ofercie? Jak przygotować samo mieszkanie do sprzedaży?

Mieszkanie na sprzedaż w Radomsku – od czego zacząć?

Sprzedaż mieszkania to nie lada wyzwanie. Aby zrobić to dobrze, trzeba odpowiednio przygotować nie tylko samo mieszkanie, ale także pełną ofertę handlową, by kupcy w ogóle zainteresowali się Twoja nieruchomością. Sprzedaż to nie taka prosta sprawa, czasem mieszkania stoją niesprzedane latami. Nawet jeśli korzystasz z oferty biura nieruchomości, które zajmie się samym procesem sprzedaży, możesz przygotować wszystko tak, by mieć realny wpływ na ten proces. Sam agent nie stworzy tak dobrego opisu mieszkania bez Twojej pomocy – to w końcu Ty jesteś właścicielem i znasz każdy zakamarek zarówno samej nieruchomości, jak i okolicy.

Po pierwsze: przygotuj doskonały opis mieszkania

Popatrz na swoją ofertę oczami kupujących. Co chciałbyś wiedzieć, kupując mieszkanie? Skup się na tych codziennych potrzebach – doświeteniu każdego z pomieszczeń, orientacji względem stron świata oraz w jakich godzinach operuje słońce. Dzięki temu kupujący będzie mógł sobie lepiej wyobrazić, jak będzie wyglądało życie w tym mieszkaniu. Opisz dokładnie wszystkie pomieszczenia – jak wykończona jest podłoga, jakie są meble (jeśli je zostawiasz), jakie sprzęty AGD i RTV zostaną do dyspozycji nowego właściciela po Twojej wyprowadzce. Przypomnij sobie, kiedy były ostatnio przeprowadzane remonty i jakie dokładnie. Starsze mieszkanie może zyskać na atrakcyjności w oczach klientów, gdy pokaże się je jako zadbane i na bieżąco odświeżane. Co jeszcze zrobić, by Twoje ogłoszenie w dziale „mieszkania na sprzedaż Radomsko” cieszyło się największą popularnością?

Po drugie: opisz cały budynek i okolicę

Poza samym mieszkaniem bardzo ważne jest to, co na zewnątrz – sprawdź dokładnie, w którym roku budynek został oddany do użytkowania, kiedy wymieniany był dach, kiedy budynek był docieplany, jak wygląda klatka schodowa. Zmotoryzowani klienci będą chcieli wiedzieć, czy jest do mieszkania przypisane miejsce postojowe lub garaż, a jeśli go nie ma, gdzie w okolicy można zaparkować swoim samochodem. Opisz też koniecznie, co znajduje się w najbliższym sąsiedztwie, jakie sklepy, przychodnie, szkoły, siłownie, apteki czy przystanki się znajdują. Możesz też sprawdzić, ile czasu zajmuje dojazd do centrum lub ważnych strategicznych punktów w mieście, lub okolicy. To pomoże kupującemu wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało jego życie w tym miejscu.

Jak przygotować mieszkanie w Radomsku do sprzedaży?

Poza samym opisem ważne jest to, by zadbać o to, by mieszkanie prezentowało się najlepiej, jak to możliwe. Czasem nawet opłaci się przeprowadzić niewielki remont, wymianę mebli, odświeżyć ściany lub – jeśli sprzedajesz mieszkanie z wyposażeniem i umeblowaniem- dokupić brakujący sprzęt do kuchni – nawet używany. Pamiętaj, że na rynku jest wiele ofert mieszkań, które są fachowo przygotowane do sprzedaży – inwestycje w nieruchomości zrobiły się ostatnio szalenie modne.

Zarobek na wzroście wartości mieszkania, a nawet wykup starych, zniszczonych mieszkań, inwestycja w remont i odsprzedaż z zyskiem nie należą wcale do rzadkości. Absolutnym faux-pas przy przygotowywaniu mieszkań do sprzedaży w Radomsku i na całym świecie jest zostawienie starych, zniszczonych mebli, brudnych dywanów – jest to absolutnie niedopuszczalne. Dobrze jest przed oglądaniem przewietrzyć mieszkanie, użyć perfum do wnętrz i zadbać o świeże kwiaty, by odwiedzający poczuł się jak w domu. 

Jeśli mieszkanie jest już gotowe na sprzedaż, koniecznie trzeba zrobić dobre zdjęcia. Warto nawet zatrudnić do tego profesjonalnego fotografa. Niektóre agencje nieruchomości same robią zdjęcia do ogłoszeń, jeśli jednak sprzedajesz na własną rękę, pamiętaj, że to zdjęcia najlepiej sprzedadzą urok Twojego lokalu.

Redakcja dombudowniczy.pl

Jesteśmy grupą zajmującą się doradztwem w kwestiach związanych z budową i remontami. Dzielimy się wiedzą z zakresu budowy, remontów i wyposażenia domów oraz mieszkań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego mieszkania
mieszkanie radomsk
Jak szybko sprzedać dom

Jak szybko sprzedać dom?

28 czerwca 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?