Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Jak szybko sprzedać dom?

28 czerwca 2021 Jak szybko sprzedać dom

Sprzedaż domu jest zdecydowanie trudniejsza niż mieszkania w bloku. Jest to efektem wyższej ceny samej nieruchomości oraz większych kosztów związanych z potencjalnym remontem. Jeśli w najbliższej przyszłości czeka Cię sprzedaż domu i nie wiesz jak się do tego zabrać, to dobrze trafiłeś. W tym artykule podpowiadamy jak przygotować ciekawe ogłoszenie oraz gdzie je zamieścić, by dotrzeć do jak największego grona odbiorców.

Jak powinno wyglądać ogłoszenie o sprzedaży domu?

Dobre ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości musi być czytelne. Postaraj się o to, by w ogłoszeniu nie było błędów ortograficznych. Treść powinna być napisana prostym i zrozumiałym językiem. W ofercie zamieść tyle informacji, ile uważasz za niezbędne. Nie musi to być referat, ale pamiętaj o podstawowych faktach dotyczących:
– ceny (oraz tego, czy podlega negocjacji),
– powierzchni domu (w tym liczby pomieszczeń),
– stanu technicznego (do zamieszkania, do remontu),
– lokalizacji (możesz odnieść się do pobliskich sklepów, szkół, przystanków itd.),
– wyposażenia (czy jest w cenie).

Odpowiednia liczba informacji skraca czas na zbędnych rozmowach telefonicznych. W ogłoszeniu koniecznie zamieść zdjęcia, ponieważ to one są kluczem do nawiązania kontaktu z potencjalnymi kupcami. Możesz zdecydować się na zatrudnienie profesjonalnego fotografa lub samodzielnie wykonać zdjęcia. Fotografie powinny być wykonane w świetle dziennym. Nie zapominaj też o tym, by uchwycić na nich wszystkie pomieszczenia. Przed opublikowaniem zdjęć zwróć uwagę czy nie widać na nich zbytniego bałaganu oraz wizerunku Twoich bliskich. Są to szczegóły, ale często to właśnie one wysuwają się na pierwszy plan.

Czego unikać w ogłoszeniach sprzedażowych?

Podstawą Twojego ogłoszenia musi być prawda. Nie ma sensu koloryzować i ukrywać wad domu. Pozwoli to zaoszczędzić czas zainteresowanym osobom oraz Tobie. Możesz zastosować jednak metodę praktykowaną przez agencję nieruchomości. W ogłoszeniu opisz wady domu jako jego zalety. Przykładowo, jeśli dom jest ogromny i kosztowny w utrzymaniu, możesz napisać, że to idealne miejsce dla dużej rodziny.

Gdzie możesz zamieścić ogłoszenie dotyczące sprzedaży domu?

Istnieje wiele miejsc, w których możesz zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości. W tej chwili najlepszym miejscem dla osób, które mają dom na sprzedaż, jest Internet. Oferty najlepiej zamieszczać tam, gdzie szukają ich potencjalni nabywcy. Wielu osób poszukujących domu na sprzedaż przegląda głównie oferty na portalach ogłoszeniowych, takich jak Pokato.pl. Zaletą tej konkretnej strony jest możliwość zamieszczenia ogłoszenia zupełnie za darmo. Serwis ma ogólnopolski zasięg, co sprawia, że Twój dom może zainteresować nabywców z całego kraju.

Ogłoszenie możesz zamieścić także na lokalnych serwisach ogłoszeniowych oraz w mediach społecznościowych. Aby zwiększyć szansę na to, że ogłoszenie trafi do odpowiednich osób, zadbaj o to, by oferta pojawiła się w kilku miejscach. Regularnie odświeżaj ogłoszenia, by nie zniknęły z pierwszych stron na danym portalu.

W sytuacji, gdy samodzielna sprzedaż domu zajmuje Ci już wiele miesięcy, możesz rozważyć skorzystanie z pomocy wykwalifikowanej agencji nieruchomości. Wynajęcie agenta jest kosztowne, ale opłaty związane z jego wynagrodzenie możesz wliczyć w koszt nieruchomości.

Redakcja dombudowniczy.pl

Jesteśmy grupą zajmującą się doradztwem w kwestiach związanych z budową i remontami. Dzielimy się wiedzą z zakresu budowy, remontów i wyposażenia domów oraz mieszkań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego mieszkania
mieszkanie radomsk
Jak szybko sprzedać dom

Jak szybko sprzedać dom?

28 czerwca 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?