Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Dlaczego warto kupować działki w górach?

18 grudnia 2020 Dlaczego warto kupować działki w górach?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób zastanawia się nad zainwestowaniem w działki w górach. Nie wszyscy jednak są przekonani do tego rozwiązania. Dlaczego warto inwestować w grunty?

Bezpieczeństwo

Według 65% Polaków zdecydowanie najbezpieczniejszym zabezpieczeniem na emeryturę jest posiadanie nieruchomości. Godny uwagi jest fakt, że w trakcie kryzysu bardzo trudnym zadaniem jest znalezienie bezpieczniejszego sposobu na ulokowanie swojego kapitału. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że inwestycja w grunty z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Warto wiedzieć, że ziemia w przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku produktów inwestycyjnych wyróżnia się odpornością na ewentualne wahania rynkowe.

Zysk

Część ludzi bardzo poważnie zastanawia się czy w ziemię na pewno warto inwestować. Jakie są zatem szanse na pomnożenie swojego kapitału? Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ziemie rolne w ciągu ostatnich 12 lat zyskały na wartości ponad 600%. Ponadto według specjalistów wspomniana tendencja nie ulegnie zmianie w najbliższej przyszłości. Nie można oczywiście zapomnieć, że w przypadku gruntów istnieje ograniczona podaż. Ceny działek w górach mogą także rosnąć dzięki właściwemu zarządzaniu. Chodzi tutaj przede wszystkim o przeprowadzanie procesów związanych z uzbrajaniem czy podziałem. Koniecznie trzeba wspomnieć o licznych korzyściach podatkowych. Osoby, które podejmą decyzje o sprzedaniu działki po 5 latach od momentu jej zakupu zostaną zwolnione z 19% podatku dochodowego. Warto również wiedzieć, że sprzedaż omawianych gruntów rolnych jest zwolniona z 23% podatku VAT.

Nieograniczone możliwości

Należy mieć świadomość, że posiadaniem kawałka ziemi na własność jest pewnego rodzaju synonimem nieograniczonych możliwości. Można powiem postawić domek rekreacyjny pod wynajem czy pensjonat. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ziemia może być dzierżawiona lub pozostawiona w spadku dzieciom.

Bardzo istotne znaczenie będzie miało oczywiście wybranie właściwego gruntu. Musi on bowiem swoimi walorami zagwarantować powodzenie danej inwestycji. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem zakup działki znajdującej się w okolicach walorów turystycznych czy krajobrazowych.

Osoby, które chciałyby jednak podnieść wartość działki, by następnie dokonać sprzedaży muszą wiedzieć, że największy wzrost ceny będzie na początkowym etapie jej zagospodarowania. Chodzi tutaj oczywiście o nieuzbrojone działki rolne. Jak wiadomo ich wartość podnoszona jest wraz z doprowadzeniem kanalizacji, wody czy prądu.

Szkoła budowania MURATORA

Redakcja dombudowniczy.pl

Jesteśmy grupą zajmującą się doradztwem w kwestiach związanych z budową i remontami. Dzielimy się wiedzą z zakresu budowy, remontów i wyposażenia domów oraz mieszkań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego mieszkania
mieszkanie radomsk
Jak szybko sprzedać dom

Jak szybko sprzedać dom?

28 czerwca 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?