Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Jak sprzedać dom szybko i za dobrą cenę?

29 grudnia 2020 Jak sprzedać dom szybko i za dobrą cenę?


Sprzedaż domu nie jest łatwym zadaniem. Ofert na rynku jest dużo, konkurencja jest ogromna. Jak sprzedać dom szybko i dobrze?

Samodzielnie czy z pośrednikiem?

Sprzedaż domu to proces długotrwały i wymagający zaangażowania. Osoby, które nie mają dostatecznie dużo czasu powinny zdecydować się na pomoc pośrednika.

Dzięki współpracy z biurem nieruchomości nie muszą samodzielnie tworzyć reklamy, robić zdjęć czy dbać, by dom często pojawiał się w mediach, tak, by klienci go dostrzegli. Ważnym elementem sprzedaży nieruchomości jest zgromadzenie dokumentów niezbędnych do sporządzenia aktu notarialnego. Jest to zadanie, które również wykona pośrednik, gdy współpracujemy z agencją nieruchomości.

Jak zacząć?

Zastanawiając się, jak sprzedać dom samodzielnie należy rozpocząć od ustalenia pierwszej ceny ofertowej. Jest to zadanie, które wymaga zapoznania się z lokalnym rynkiem nieruchomości. Warto rozpocząć od przejrzenia ofert internetowych i poszukania domów jak najbardziej zbliżonych metrażem, standardem oraz lokalizacją do naszego. Nie jest to zadanie łatwe, gdyż podobnych domów wbrew pozorom nie ma tak dużo.

Kolejnym sposobem ustalenia ceny jest sporządzenie wyceny przez rzeczoznawcę majątkowego. Jest to realna wartość nieruchomości.

Reklama – dźwignią handlu

Najważniejszym elementem reklamy domu są zdjęcia. To na ich podstawie klient decyduje, czy otworzyć daną ofertę i zapozna się z jej treścią. Nieudane zdjęcia reklamowe potrafią zniechęcić wielu kupujących.

Dom do zdjęć trzeba odpowiednio przygotować. Musi być posprzątany, należy usunąć wszystkie osobiste detale, gdyż klient musi poczuć, że dom jest neutralny, nikt nie chce wyobrażać sobie siebie w cudzym domu. Patrzą na zdjęcie zastanawiamy się, jak my byśmy czuli się w tych wnętrzach.

Bardzo ważnym elementem fotografii wnętrz jest odpowiednia perspektywa. Zdjęcia robione z góry będą miały efekt ”rybiego oka”, który będzie przekłamywał proporcję. Jest to bardzo trudne do wykonania szczególnie w pomieszczeniach niewielkich, takich jak łazienka, wc czy kuchnia.

Zastanawiając się, jak sprzedać dom trzeba koniecznie przyłożyć dużą wagę do opisu nieruchomości. Bardzo ważny jest realistyczny opis. Wpisywanie nieprawdziwych danych nie jest dobrym sposobem na ściągnięcie kupującego, który oglądając nieruchomość zorientuje się, że opis był przekłamany.

Sprzedający musi zastanowić się, czy zależy mu na tłumie oglądających, którzy będą wychodzili niezadowoleni, czy na kupującym, który szuka domu o takich właśnie cechach.

Kolejnym elementem reklamy sprzedawanej nieruchomości jest częstotliwość umieszczanych ogłoszeń. Warto pamiętać, że ogłoszeń o sprzedaży pojawia się co najmniej kilkanaście dziennie. Konieczne jest powtarzanie swojej reklamy, tak by kupujący ją dostrzegli. Jednorazowe umieszczenie ogłoszenia sprawi, że dom za chwilę znajdzie się na końcu listy ogłoszeń, do której nikt, nigdy nie dociera.

Sprzedając samodzielnie dom trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć świadomość, że jest to systematyczna praca, która dopiero po pewnym czasie przeniesie pożądany skutek.

Redakcja dombudowniczy.pl

Jesteśmy grupą zajmującą się doradztwem w kwestiach związanych z budową i remontami. Dzielimy się wiedzą z zakresu budowy, remontów i wyposażenia domów oraz mieszkań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego mieszkania
mieszkanie radomsk
Jak szybko sprzedać dom

Jak szybko sprzedać dom?

28 czerwca 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?