dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Zaprojektuj swój pokój ze smakiem!
Wnętrza

Zaprojektuj swój pokój ze smakiem!

Marzenia o własnym domu lub mieszkaniu zaczęły się spełniać, a Ty zastanawiasz się jak je urządzić? Ustawne pokoje, czyli te, których kształt przypomina kwadrat są bardziej przyjazne, ale co zrobić, gdy pomieszczenie przypomina prostokąt? Jakie meble wybrać, aby służyły nam przez lata? Podpowiadamy jak zaaranżować wnętrze pokoju, niezależnie czy jest to salon, czy sypialnia.

Urządzanie salonu

Salon pozornie wydaje się łatwy do projektowania, bo najczęściej przewiduje się umieścić w niej wygodną sofę, telewizor i komodę. Ale często zdarza się, że służy nam on także jako miejsce do pracy lub jako sypialnia. Najważniejsze w takim przypadku to wybrać meble, które w łatwy sposób można przemieścić, w zależności od sytuacji życiowej projektującego, lub ze względu na fantazję pani lub pana domu do częstego przestawiania mebli.
Salon powinien być przede wszystkim użyteczny, bo oprócz oglądania telewizji, spędzamy w nim mnóstwo czasu, a także gustowny, ponieważ służy on do przyjmowania gości i jest wizytówką naszego mieszkania. W zależności od potrzeb, wybieramy albo sofę rozkładaną, gdy salon pełni rolę również sypialni, lub gdy chcemy mieć miejsce dla gości, albo zwykłą, służącą wyłącznie do odpoczynku podczas dnia lub do oglądania telewizji. Pamiętajmy, żeby telewizor umieścić na ścianie w taki sposób, żeby nie znajdował się ekranem zwróconym do okna. W przeciwnym razie ciężko będzie się oglądało programy, gdyż słońce będzie nam świeciło w ekran.
Z kolei, gdy zależy nam na kąciku do pracy w salonie, wybierzmy miejsce przy oknie aby postawić biurko lub stół. Obecnie możemy wybierać spośród tysięcy biurek dostępnych na rynku, i w salonie możemy ulokować zarówno stół do jedzenia posiłków, jak i zgrabnie prezentujące się biurko. A na czas imprez w domu, możemy połączyć oba te meble i uzyskać miejsce dla większej liczby gości.

Projektowanie sypialni

Sypialnia też jest pozornie łatwa do urządzenia: wiadomo, że najważniejsze jest łóżko. Ale często musimy upchnąć jeszcze szafę lub komodę, chcemy urządzić w niej garderobę, albo mamy dziwny kształt pokoju. Luksusem jest, jeżeli zmieści nam się łóżko o szerokości 160 cm, ale szerokość 140 cm także wystarczy do komfortowego odpoczynku dwóch osób. W węższym pokoju możemy zdecydować się na rozkładaną wersalkę, żeby zaoszczędzić trochę miejsca podczas dnia lub móc oglądać telewizję, jeżeli w naszym przypadku projektujemy kawalerkę. W nietypowym rozkładzie pokoju możemy zdecydować się na szafę na wymiar, lub jeżeli marzy nam się garderoba, postawić stojak na wieszaki i zasłonić je gustownym parawanem.

Zaprojektuj swój pokój na spokojnie, rozważ dostępne możliwości. Jeżeli masz projekt mieszkania lub domu, skseruj go i narysuj dostępne opcje, a następnie wybierz tą, która najbardziej spełnia Twoje oczekiwania. W ten sposób uzyskasz wspaniały efekt końcowy!