dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Plafony LED
Budownictwo

Plafony LED – w jakich przestrzeniach warto je zamontować?

Wśród chętnie wybieranych rodzajów oświetlenia dużą popularnością cieszą się plafony LED. Choć akcesoria te bywają kojarzone z wnętrzami łazienek i przestrzeniami użytku publicznego, doskonale sprawdzą się też w innych pomieszczeniach. Nowoczesne lampy z tej kategorii są nie tylko funkcjonalnymi, ale również modnymi elementami. Co należy o nich wiedzieć i dlaczego warto się zdecydować?

Modne akcesoria do domu

Najbardziej popularne lampy z tej kategorii posiadają przylegające do sufitu, okrągłe klosze z mlecznego szkła. To uniwersalne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się zarówno w domach, jak i pomieszczeniach biurowych. Tego typu plafon LED będzie przede wszystkim uniwersalny. Pasujący do wielu stylów wnętrzarskich podkreśli charakter pomieszczeń minimalistycznych, nowoczesnych i loftowych. Warto jednak wiedzieć, że wśród plafonów odnaleźć można coraz więcej designerskich opcji. Pojawiają się tu między innymi akcesoria z obudowami w różnych kolorach oraz kwadratowe modele. Lampa sufitowa z drewnianym wykończeniem będzie estetycznym wyborem w bardziej klasycznych konwencjach aranżacyjnych. Zakup plafonu LED z tej kategorii pozwoli na urządzenie eleganckiego i luksusowego pomieszczenia w niskim mieszkaniu. Co jeszcze warto wiedzieć o plafonach?

Lampy do zadań specjalnych

Oprócz wnętrz mieszkalnych lampy przylegające do sufitu często pojawiają się w korytarzach lub na klatkach schodowych. Mogą też sprawdzić się w roli oświetlenia magazynu czy hali produkcyjnej. Wówczas powinny jednak spełniać określone wymagania. Ważna jest ich wodoszczelność i odporność na uszkodzenia. Plafon LED zamontowany w ciągu komunikacyjnym powinien być ponadto wyposażony w czujnik ruchu. W przypadku wysokiej jakości modeli możliwa jest m.in. regulacja czasu świecenia i natężenia światła. Umożliwia to dopasowanie parametrów lampy do zapotrzebowania użytkowników. Dlaczego produkty z tej kategorii są tak polecanym rozwiązaniem?

Poszukując elementów wyposażenia, większość osób pragnie odnaleźć przedmioty jak najbardziej funkcjonalne. Plafon LED to rozwiązanie praktyczne ze względu na możliwości aranżacyjne, dopasowanie do potrzeb i oszczędność prądu. Dzięki swojej specyfice, lampy z tej kategorii sprawdzają się w niskich pomieszczeniach i wszędzie tam, gdzie mogłyby być narażone na uszkodzenia. Nowoczesne żarówki LED nie tylko umożliwiają obniżenie zużycia prądu, ale też emitują światło w temperaturach barwowych dostosowanych do określonych zadań. Plafony z tej kategorii sprawdzą się więc w domu i w miejscu pracy.