dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

klimatyzacja
Dom

Klimatyzacja typu multisplit – jak się ją montuje?

Montaż klimatyzacji to jeden z najważniejszych elementów. Jeśli nie zostanie to dobrze przeprowadzone, to cały system może nie działać prawidłowo. Co więcej, w zależności od wybranego typu klimatyzacji, jej montaż przeprowadza się w inny sposób. Czasem jest to bardzo inwazyjne działanie wymagające wiercenia dużych otworów w ścianach czy nawet kucia. Dlatego też wart przed zakupem rozeznać się w tematyce montażu. Klimatyzacja typu multisplit jest jedną z dogodniejszych w zakładaniu. Jak więc wygląda jej montaż? 

Montowanie klimatyzacji typu multisplit

Klimatyzacja typu multisplit jest montowana na takiej samej zasadzie, co klimatyzacja typu split. Jednak mamy tu do czynienia z większa ilością jednostek wewnętrznych, a więc trzeba zastosować tu specjalne rozwiązania dodatkowe. 

Tak więc jednostki wewnętrzne montuje się tradycyjnie, tak jak zwykłe klimatyzatory typu split. Jednak należy je połączyć w jedną sieć za pomocą miedzianych przewodów. Sieć jest połączona w jedną całość, jednak każdy parownik (jednostka wewnętrzna) musi mieć swój osobny dopływ czynnika chłodzącego. Tak więc przy montażu sieci stosuje się specjalne rozdzielacze oraz trójniki. Z ich pomocą można stworzyć sprawną i działającą konstrukcję, w której każda jednostka będzie otrzymywać odpowiednią ilość czynnika chłodzącego. Jednostka zewnętrzna musi być umieszczona na odpowiednim poziomie z zachowaniem miejsca na przepływ powietrza. Wypoziomowanie jest bardzo ważnym elementem montażu!

Czy klimatyzacja typu multisplit może być zamontowana przez nas samych?

Wiele osób zastanawia się, czy klimatyzacja typu multisplit może być montowana przez amatorów. Zgodnie z Ustawą F-Gazową, żadne klimatyzatory nie mogą być montowane przez osoby nieuprawnione. Tak więc sklep zajmujący się sprzedażą takich urządzeń musi zapewniać założenie instalacji. Tak więc montaż klimatyzacji zawsze jest przeprowadzany przez wykwalifikowane osoby przeszkolone w kwestii F-Gazów. Tylko wtedy mamy gwarancję jakości i wydajności całej instalacji. Dzięki temu nasza klimatyzacja w Krakowie będzie działać dokładnie tak, jak należy. 

Gdzie sprawdzi się klimatyzacja typu multisplit?

Klimatyzacja typu multisplit to rozwiązanie, które może być zastosowane wszędzie. Istnieją różne rodzaje jednostek wewnętrznych, dzięki czemu łatwo dobierzemy odpowiedni model do danego pomieszczenia. Jedne urządzenia będzie idealne do domu, inne do mieszkania, jeszcze inne do budynków komercyjnych czy też biurowców. Rynek jest naprawdę bogaty i można znaleźć masę ciekawych modeli. Są one nie tylko wydajne i praktyczne, ale także stylowe. Mogą być prawdziwą ozdobą wnętrza jeśli tylko tego chcemy.

Wybór odpowiedniego klimatyzatora to złożona decyzja. Powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, aby kupić najlepsze urządzenie. Oczywiście budżet jest tutaj dużym ograniczeniem, ale nawet w dolnej półce cenowej znajdziemy naprawdę ciekawe urządzenia spełniające swoją rolę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.