dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Kabina prysznicowa
Dom

Kabina prysznicowa do przestronnej łazienki

Wygodna kabina prysznicowa znacząco wpływa na podniesienie komfortu naszego codziennego zamieszkiwania w domu lub w mieszkaniu. Ci, którzy posiadają przestronną łazienkę, mogą pozwolić sobie na nieco więcej niż właściciele mikroskopijnych mieszkań. Jaką kabinę wybrać, gdy nie ogranicza nas przestrzeń? Okazuje się, że wybór jest ogromny!

Duże kabiny prysznicowe typu walk-in bez brodzika

W sklepach znajdziemy kabiny prysznicowe do zabudowy, jak i wolnostojące. Te pierwsze mogą być robione na wymiar: uzyskujemy wówczas możliwość ścisłego dopasowania obiektu do docelowego miejsca, w którym go ustawimy. Wpisują się w tę kategorię kabiny narożne, a także półokrągłe i modele przyścienne. Są to doskonałe rozwiązania dla małych łazienek. Jeśli jednak nie musimy martwić się metrażem, postawmy na przestronną kabinę, w której będziemy mogli wykonać nie tylko ograniczony półobrót, tak jak w najmniejszych modelach. Możliwość zrobienia jednego kroku więcej w każdą stronę pod deszczownicą jest na wagę złota. Zdecydowanie lepiej czujemy się również, gdy możliwe jest dokładne owinięcie się ręcznikiem jeszcze przed wyjściem z kabiny. To wszystko jest możliwe w kabinach typu walk – in. Są to kabiny prysznicowe, których konstrukcja ogranicza się wyłącznie do jednej tafli szkła. Nie ma tutaj progu, a odpływ umieszczany jest bezpośrednio w podłodze. Takie kabiny prysznicowe wyglądają doskonale we wnętrzach stylizowanych na loftowe.

Klasyczne kabiny prysznicowe z brodzikiem

O ile kabiny prysznicowe bez brodzików wyglądają nowocześnie i pozwalają zaoszczędzić czas na czyszczeniu oraz są doskonale dla osób, które mają problemy z poruszaniem się, to jednak ich wybudowanie zdecydowanie bardziej angażuje nasze finanse. Zdecydowanie tańsze, a nie mniej użyteczne są kabiny prysznicowe tradycyjne z brodzikiem. Instalując je, nie musimy martwic się o wypoziomowanie podłogi w celu ustalenia odpowiedniego kąta nawierzchni dla odpływania wody. Nie musimy też specjalnie zabezpieczać podłogi. Wystarczy wstawić gotową kabinę w wybrane miejsce i przykręcić armaturę. Gdy mamy dużo miejsca w łazience, możemy wybierać wśród bardzo wygodnych, przestronnych modeli kabin prysznicowych brodzikowych. Mogą to być na przykład kabiny prysznicowe przyścienne z drzwiami otwieranymi na zewnątrz lub kabiny prysznicowe wahadłowe, w których drzwi obracają się wokół własnej osi. Ciekawostką są również kabiny prysznicowe wolnostojące okrągłe, z drzwiami przesuwnymi lub otwieranymi na zewnątrz. Kabina prysznicowa tego rodzaju prezentuje się doskonale.

Wiele nowoczesnych modeli kabin prysznicowych znajdziesz w sklepie https://arenalazienek.pl/pl/c/Kabiny-prysznicowe/136.