dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

firany
Dom

Firany z batystu – co warto o nich wiedzieć?

Udekorowanie mieszkania to dla wielu trudne wyzwanie. Wykorzystywane są różnorodne dekoracje i pomysły. Jednym ze sposobów na ozdobienie okien mogą okazać się firanki. Czym charakteryzują się firany z batystu? W jaki sposób je prać? Czy można je prasować? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Czym charakteryzują się firany z batystu?

Firany z batystu charakteryzują się delikatnym materiałem- jest przezroczysty i cienki. Najczęściej produkowane są z bawełny i lnu. Niekiedy wykorzystuje się także jedwabną lub bawełniano-jedwabną przędzę. W zdecydowanej większości przypadków firany z batystu wytwarzane są w kolorze białym, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby je pofarbować na dowolną barwę- w zależności od indywidualnych preferencji. Interesującą odmianą jest haftowany i drukowany batyst, który powszechnie uznawany jest za ozdobny i oryginalny. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że firany z batystu charakteryzują się ponadprzeciętną przewiewnością. Naturalne włókna to niemalże gwarancja doskonałej cyrkulacji powietrza, a także miłej w dotyku faktury. Jest to ogromna zaleta tego rozwiązania.

firana z batystu

W jaki sposób prać zasłony wykonane z batystu?

Firany z batystu doskonale prezentują się pod względem wizualnym. W jaki sposób powinniśmy jednak postępować, aby nie zniszczyć tego niesamowitego efektu? Kluczowe jest odpowiednie pielęgnowanie tej tkaniny. Podstawą jest regularne pranie. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że batyst to stosunkowo delikatny materiał, dlatego też tak ważne jest, aby go nie zniszczyć. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest pranie ręczne. Stosujmy łagodne środki czyszczące. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to batystowe firanki możemy prać w pralce. Nie możemy jednak zapominać o ustawieniu specjalnego programu przeznaczonego właśnie do tkanin delikatnych. Po praniu ubrania można wypłukać i odwirować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości możemy spojrzeć na metkę. Znajdziemy tam niezbędne podpowiedzi na temat prania.

Czy można prasować firany z batystu?

Wbrew pozorom prasowanie firany z batystu nie jest czymś skomplikowanym. Warto jednak zachować dużą ostrożność, w przeciwnym wypadku może dojść do przypalenia cienkiej tkaniny. Wygładzając zagniecenia należy wykorzystać wysokiej jakości żelazko. Kluczowa jest kwestia ustawienia optymalnej temperatury. Jeśli będzie ona zbyt wysoka, wówczas zwiększa się prawdopodobieństwo uszkodzenia materiału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.