Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Jaka zabudowa kuchenna jest najlepsza?

28 listopada 2020 Jaka zabudowa kuchenna jest najlepsza?

Kuchnia to serce każdego domu, gdzie zdecydowana większość z nas spędza bardzo dużo czasu. W odpowiedni sposób należy wiec podejść do aranżacji kuchni, aby móc w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nam kuchnia.

Mała kuchnia w bloku

Wydawać by się mogło, że mała kuchnia to ograniczone możliwości. Wręcz przeciwnie. W pomieszczeniu o niewielkich rozmiarach można się doskonale odnaleźć, jeżeli zastosuje się sprytne rozwiązania. Dobrej jakości zabudowa kuchenna pozwoli nam stworzyć miejsce, gdzie bez problemu będziemy mogli rozwijać swój talent kulinarny.
Po pierwsze – najlepiej zdecydować się na meble ustawione w ciągu kuchennym, który powinien wyglądać w następujący sposób. Można zdecydować się na ustawienie szafek kuchennych pod jedną ścianą, jeżeli pomieszczenie jest bardzo wąskie. Jeżeli kuchnia jest nieco szersza, to można pomyśleć o ustawieniu mebli w kształcie litery L. Przy czym pamiętajmy o tym, aby nie zasłaniać okna. Nie można ograniczać światła dziennego, dlatego jeżeli chcemy wykorzystać przestrzeń przy oknie, to możemy zdecydować się tylko i wyłącznie na szafki dolne.
W przypadku małej kuchni zabudowa kuchenna powinna zostać wykonana w jasnych kolorach. Dlaczego? Ponieważ jasne kolory wpływają optycznie na powiększenie całego wnętrza. Tak, najbardziej preferowanym kolorem jest biel, którą dzisiaj można otrzymać w różnych odcieniach. Dla osób, które jednak wolą coś innego, do wyboru są takie odcienie, jak beż, śmietanka, ecru, itd. Mogą to być także różne, pastelowe odcienie, jak chociażby szary, czy też delikatny róż. W przypadku kuchni otwartych na salon można zdecydować się na nieco ciemniejsze kolory.
W przypadku zabudowy kuchennej w małej kuchni warto postawić na zabudowę kuchenną, która zamiast standardowych, otwieranych drzwiczek będzie posiadała przesuwne drzwi. Dzięki temu nikt nie będzie musiał przejmować się tym, że nie będzie można jednocześnie otworzyć szafki i jednocześnie obok niej przejść.

Zabudowa do dużej kuchni

Duża kuchnia stwarza o wiele więcej problemów, ponieważ ludzie w zdecydowanej mierze przesadzają z wyposażeniem. Decydujemy się na zbyt wielką ilość mebli, przez co cała przestrzeń jest zbyt mocno zagracona.
Należy tego unikać, dlatego należy rozsądnie podejść do zakupu mebli do takiego pomieszczenia. W przypadku takiej kuchni można zdecydować się na zabudowę ustawioną pod trzema ścianami. W przypadku czwartej ściany można pomyśleć o wstawieniu stołu, który będzie służył wszystkim domownikom. Pamiętajmy o tym, aby meble ustawić na zasadzie trójkąta roboczego, dzięki czemu funkcjonowanie w kuchni będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.
Kolorystyka w dużej kuchni jest dowolna. Można skupić się na jasnych kolorach, jak również na ciemniejszych odcieniach. W ostatnich czasach bardzo modna staje się zabudowa kuchenna w kolorze czarnym. Aczkolwiek należy pamiętać, że do takiej kuchni należy wybrać odpowiednie dodatki, które będą rozświetlały w przyjemny sposób wnętrze, tworząc niepowtarzalny klimat.

Szkoła budowania MURATORA

Redakcja dombudowniczy.pl

Jesteśmy grupą zajmującą się doradztwem w kwestiach związanych z budową i remontami. Dzielimy się wiedzą z zakresu budowy, remontów i wyposażenia domów oraz mieszkań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

domy norweskie
W jaki sposób zaaranżować pokój kilkulatka

Jesteś zainteresowany reklamą?