Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Jak wybrać dodatki do mieszkania?

4 grudnia 2020 Jak wybrać dodatki do mieszkania?


Celem osób urządzających dom czy mieszkanie jest stworzenie ładnego, robiącego dobre wrażenie wnętrza. Powinno ono cechować się spójnością, dobrym rozplanowaniem, a także być dopasowane do charakteru właścicieli. Duże znaczenie ma odpowiedni projekt wnętrza, nie można jednak pominąć roli, jaką w tworzeniu wystroju mają dodatki do mieszkania.

Znajdź swój styl

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia idealnego wnętrza powinno być określenie stylu, jaki ma w nim panować. Dlaczego ma to duże znaczenie? Wnętrza konsekwentnie zaplanowane, charakteryzujące się spójną stylistyką, z reguły prezentują się znacznie lepiej niż te będące przypadkową kompozycją różnych, często nie pasujących do siebie przedmiotów. Nie chodzi tu oczywiście o uczenie się na pamięć definicji poszczególnych stylów, a następnie poszukiwanie odpowiednich dodatków na bazie stworzonej wcześniej listy. Celem powinno być określanie kolorystyki wnętrza i naszych oczekiwań co do atmosfery, jaką ma ono kreować. Ile osób, tyle bowiem wizji przestrzeni idealnej. Jedni lubią wnętrza ciepłe i przytulne, takie, w których miło spędza się długie jesienno-zimowe wieczory czy leniwe poranki. Inni z kolei wolą nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie z meblami wykończonymi na wysoki połysk i surowymi, designerskimi dodatkami. Idealny styl to taki, który jest dobrze dopasowany do potrzeb i oczekiwań właścicieli domu czy mieszkania, wyrażający ich indywidualny charakter.

Postaw na sezonowość

Dobrym pomysłem, jeśli chodzi o urządzanie wnętrza, jest wprowadzenie w sezonowości w sferze dodatków do mieszkania. Te drobne elementy dekoracyjne, takie jak poduszki, zasłony, dekoracje ścian czy inne przedmioty, łatwo wymieniać i tym sposobem regularnie zmieniać atmosferę we wnętrzu. Warto urozmaicać domowe dekoracje wraz ze zmianą pór roku. Wprowadzenie zielonych dodatków wiosną pozwala poczuć zastrzyk wiosennej energii, a zmiana dodatków na te w odcieniach złota i czerwieni w okresie świątecznym pozwala wzmocnić świąteczny nastrój i poczuć magię tego wyjątkowego czasu nawet wtedy, gdy za oknem brakuje śniegu. Regularna zmiana dodatków dekoracyjnych pozwala też uniknąć efektu znudzenia się wnętrzem. Jego urozmaicenie pozwala wciąż cieszyć się nim i podziwiać osiągnięty efekt. Warto zachować przy tym oczywiście umiar i konsekwencję, by nadmiar dodatków nie przytłoczył mieszkania. Odpowiednie proporcje, a także dostosowanie stylistyki dodatków do charakteru przestrzeni podkreśli dobry gust właścicieli i pozwoli stworzyć robiące dobre wrażenie wnętrze.

Redakcja dombudowniczy.pl

Jesteśmy grupą zajmującą się doradztwem w kwestiach związanych z budową i remontami. Dzielimy się wiedzą z zakresu budowy, remontów i wyposażenia domów oraz mieszkań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

domy norweskie
W jaki sposób zaaranżować pokój kilkulatka

Jesteś zainteresowany reklamą?