dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Czyste powietrze w domu? Czas na rekuperację!
Dom

Czyste powietrze w domu? Czas na rekuperację!

Rekuperacja to rodzaj wentylacji mechanicznej, który nie tylko generuje spore oszczędności, ale także pozwala pozbyć się z domu powietrza ze szkodliwym smogiem. Rekuperator filtruje powietrze z zanieczyszczeń, pyłków, kurzu, a nawet… wirusów i bakterii!

Rekuperatory to coraz częściej montowane urządzenia, które skutecznie zastępują tradycyjną wentylację grawitacyjną. Świetnie nadają się przede wszystkim do nowych budynków – dobrze izolowanych, ze szczelną stolarką okienną. Rekuperacja nie wymaga specjalnych nawiewników w oknach ani kominów z kratkami wentylacyjnymi. Wentylacja mechaniczna działa bezustannie, o każdej porze roku i niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Co jednak najistotniejsze – pozwala odzyskać ciepło z powietrza wywiewanego i przekazać je nawiewanemu, dzięki czemu wystarczy je jedynie dogrzać. Montaż rekuperacji przekłada się więc na mniejsze zużycie paliwa i… niższe rachunki za ogrzewanie.

Rekuperacja – ciesz się czystym powietrzem w swoim domu

Oszczędności na paliwie, ogrzewaniu, a także spełnianie wymogów dotyczących energooszczędności budynków to nie wszystkie zalety jakie daje rekuperator. Przede wszystkim pozwala cieszyć się czystym powietrzem w domu.

Skuteczna wentylacja polega na usunięciu zanieczyszczonego, zużytego powietrza z dużą ilością dwutlenku węgla i dostarczeniu świeżego powietrza z zewnątrz. Rekuperacja daje znacznie więcej. Nie tylko pozwala doprowadzić świeże powietrze zapewniając tym samym odpowiednie warunki w pomieszczeniach. Gwarantuje także zrównoważone wentylowanie bez nadciśnień i podciśnień, a także chroni użytkowników przez niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Przy zastosowaniu odpowiednich filtrów zatrzymuje cząsteczki smogu PM10 i PM2,5, a także pyłki, kurz, insekty oraz zapachy i minimalizuje hałas. Dzięki niej poprawia się mikroklimat pomieszczeń – wilgotność względna, a także temperatura i świeżość, a świeże powietrze rozprowadzane jest regularnie do wszystkich pomieszczeń. W przypadku rekuperatorów z wymiennikiem entalpicznym możliwy jest także odzysk części wilgoci z powietrza wywiewanego.

Co istotne, rekuperator pozwala nie tylko odzyskiwać ciepło zimą, ale także – na tej samej zasadzie – chłodzić powietrze latem. Planujesz zakup rekuperatora? Wybierz ten od sprawdzonego producenta i skorzystaj z usług instalacji profesjonalistów. Więcej informacji znajdziesz na defro.pl/k,65,rekuperatory.html .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.