dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Fajne lampy, czyli nowoczesne i stylowe urządzenia
Wnętrza

Fajne lampy, czyli nowoczesne i stylowe urządzenia

Chcąc zaaranżować salon czy sypialnię, poza wyborem odpowiednich mebli, łóżka itp., należy jeszcze zadbać o niezwykle stylowe oświetlenie. Takie można uzyskać, kupując fajne lampy stojące. Obecnie są one dostępne we wszystkich sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i online, z akcesoriami do każdego domu. Mają one bardzo nowoczesny design i ciekawe funkcje (chociażby różne efekty optyczne).

Rodzaje oświetlenia

Zanim udamy się po wymarzoną lampę, najpierw warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje samego oświetlenia. Otóż wyróżnia się ogólnie dwa typy: ogólne oraz punktowe. Czym się charakteryzują i jak je rozpoznać?

Pierwszy rodzaj, a więc ogólny, ma celu równomierne rozprowadzanie światła w salonie. Do tego posłużą wszelkie lampy stojące (inaczej podłogowe). Takie, które mają szeroki i jednocześnie przezroczysty klosz.

Z kolei oświetlenie punktowe kieruje światło w jeden wybrany punkt (świetnie nadaję się do tego produkt o oryginalnym kształcie z ruchomym kloszem). W ten sposób wnętrze danego pomieszczenia staje się bardzo klimatyczne.

Jaki styl lamp jest obecnie modny?

Dzisiaj królują lampy mające raczej dość prosty design. Ale i tak należą do tych nowoczesnych rozwiązań do aranżacji mieszkania. Wybór jest bardzo szeroki. Wystarczy zajrzeć na stronę jakiegoś sklepu online, a można złapać się z głowę, widząc wszystkie zdjęcia oraz opisy.

Dzięki minimalizmowi można więc ciekawie zagospodarować powierzchnię (czyt. efektywnie). To ważna cecha, przyciągająca zaleta. Jedna tzw. lampa industrialna potrafi rozjaśnić wnętrze bez wspomagania innych sztucznych źródeł światła.

Fajne lampy podłogowe

Współczesne projekty lamp zaskakują. Mogą być to klasyczne, ale wykonane z duchem czasu, nowoczesne urządzenia. Są wtedy eleganckie, mają często jedną oprawę znajdującą się bezpośrednio nad delikatnym ramieniem, a także marmurową, solidną podstawę

Ciekawa jest też lampa drewniana z czarnym abażurem, która poza swoją podstawową funkcją, ma jeszcze inną. Otóż świetnie nadaje się na typową i przydatną półkę na encyklopedie, literackie bestsellery i publikacje kucharskie (idealny prezent dla moli książkowych). Równie oryginalna jest ta na trzech nogach. Można ją postawić np. w rogu salonu (nie jest zbyt wysoka).

Wzrok przyciągają także wysokie, fajne lampy w kształcie łuku. Mają one zakrzywione słupki i klosz umożliwiający regulację rozprowadzania światła (budowanie odpowiedniego klimatu w pokoju). Wyginające się ramię sprawia, że produkt dobrze będzie się prezentował np. za kanapą lub fotelem.