dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Dofinansowanie do wymiany kotla
Budownictwo

Dofinansowanie do wymiany kotla – Program Czyste Powietrze

Nie da się ukryć, że powietrze w Polsce cały czas się pogarsza. Niestety, ale stajemy się liderami w nieprzychylnych rankingach jakości, którymi nie ma co się chwalić. Wiele największych polskich miast ma bardzo zanieczyszczone powietrze. Ma to wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i przede wszystkim – na naszą przyszłość. Program Czyste Powietrze to rozwiązanie, które ma poprawić sytuację w kraju. Warto się z nim zapoznać, aby wiedzieć, co możemy zrobić, aby je uzyskać. Jeśli chcesz zmienić jakość powietrza – zacznij działać.

Czym jest Program Czyste Powietrze?

Program Czyste Powietrze ma formę dotacji i jego planowane zakończenie określa się na rok 2029. Do tego czasu mają zostać zrealizowane wszystkie podjęte umowy, które będą podpisywane do 2027 roku. Projekt obejmuje zniwelowanie dostających się do atmosfery szkodliwych czynników. Mowa tu przede wszystkim o skutkach ogrzewania domów jednorodzinnych węglem czy paliwem niskiej jakości. Dotacje mają pozwolić na wymianę przestarzałych form wytwarzania ciepła na nowoczesne rozwiązania. Kocioł na węgiel będzie więc zamieniony na przykład na centralne ogrzewanie. Co więcej, program obejmuje także ogólną termomodernizację domów. Warto też wiedzieć, że dzięki wzięciu udziału w akcji nie tylko przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza, ale zyskujemy także pod względem ekonomicznym. Rachunki za ogrzewanie widocznie się obniżą w skali roku. 

Dla kogo przygotowany jest program oraz co obejmuje? 

Wniosek o dotację może złożyć każdy właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego, a także lokalu mieszkalnego w budynkach jednorodzinnych (jeśli jest tu wyodrębniona księga wieczysta). Program to nie tylko dotacja na wymianę kotła. To też docieplenie domu, wymiana okien i drzwi, zainstalowanie fotowoltaiki czy też montaż innych alternatywnych rozwiązań dla ciepła domu. Jednak to właśnie dofinansowanie do wymiany kotła ma największy wpływ na jakość powietrza, którą musimy ratować. Warto więc zgłosić się do programu. Wniosek możemy łatwo złożyć przez Internet. Podstawowy warunek przystąpienia do programu to dochody nieprzekraczające 100 tysięcy złotych rocznie.  Warto wcześniej znaleźć firmę, która zajmuje się wymianą kotłów. Sprawdź tutaj: heiztechnik.pl .

Jak wysokie są dotacje w programie?

W zależności od typu przeprowadzonych prac, dotacje mogą sięgać nawet 100%. Mowa tu o audycie energetycznym. Dofinansowanie do wymiany kotła to nawet 60% ceny. Warto więc zapoznać się z dokładnymi warunkami i sprawdzić, na co mamy szansę. Kocioł opalany starymi sposobami jest największym wrogiem naszego powietrza. Dlatego Program Czyste Powietrze daje szansę na odbudowanie naszego środowiska i szansę na lepszą przyszłość. Nie pozwólmy, aby nasze dzieci oddychały takim powietrzem. Warto odwiedzić stronę programu i złożyć wniosek. Dotacja na wymianę kotła może pozwolić na duże odciążenie domowego budżetu. Jeśli więc masz w planach przejście na zieloną stronę, to Program Czyste Powietrze bardzo Ci to ułatwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.