dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Wełna kominowa izolacyjna
Budownictwo

Wełna kominowa izolacyjna

Cieszymy się, że możemy dodać do naszej oferty szereg doskonałych produktów izolacyjnych z wełny owczej. Wełna jest niezwykłym materiałem naturalnym o wielu właściwościach w zależności od sposobu obróbki i miejsca zastosowania. Posiadanie wełny w domu sprawia, że jest on zdrowszy i przyjemniejszy.

Cel izolacji wełną kominową

Systemy izolacyjne na kominach mają następujące cele:

  • Zmniejszenie strat ciepła w spalinach, a tym samym zapobieganie powstawaniu punktu rosy ( warunki kwasowe lub punkt rosy wody) w spalinach na wewnętrznych powierzchniach kanału spalinowego.
  • Minimalizacja ryzyka korozji, dotyczy to również obszarów, w których występują konstrukcyjne mostki cieplne, jak np. konstrukcje nośne, zbrojenia itp. Zmniejszenie strat ciepła w kanałach spalinowych, dzięki zastosowaniu odzysku ciepła.
  • Ochrona przed przypadkowym dotykiem i oparzeniem się.Spełnienie specyfikacji technicznych w zakresie hałasu.

Produkty

Maty przewodowe od Pekabet są od wielu lat sprawdzonym rozwiązaniem dla kominów. Są one elastyczne i mogą być dopasowane do różnych geometrii i struktur powierzchni. Maty od Pekabet są niepalne, mają wysokie maksymalne temperatury pracy (powyżej 300°C i do 680°C) i wykazują niską przewodność cieplną w całym zakresie temperatur. Zalecaną izolacją dla kominów okrągłych, w których temperatura nie przekracza 300 °C, jest wełna kominowa izolacyjna. Montuje się je bezpośrednio na kominie i mocuje za pomocą pasków.

KORZYŚCI

  • Konserwacja w wysokich temperaturach
  • Temperatura topnienia materiału powyżej 1.000°C
  • Doskonała stabilność konstrukcji
  • Tolerancja wymiarów zgodnie z wymaganiami klienta
  • Wysokie właściwości termoizolacyjne
  • Płyty izolacyjne do ceramicznych systemów kominowych

Ze względu na swoje specyficzne właściwości, przede wszystkim doskonałą ochronę przeciwpożarową, stosowane są do ochrony termicznej i przeciwpożarowej kominów ceramicznych. Wymiary każdej płyty są dostosowywane do wymiarów rury ceramicznej. Idealne dopasowanie izolacji do rury ceramicznej jest ważne dla osiągnięcia optymalnej efektywności energetycznej całego systemu kominowego.

Wykonujemy izolacje kominów z dużą dokładnością dopasowania, zapewniamy stabilny montaż i szczelną izolację. Przez lata udało nam się wypracować efektywny system współpracy z naszymi partnerami, który zapewnia powtarzalną, najwyższą jakość oraz wsparcie w rozwoju nowych produktów. Posiadamy zaplecze techniczne pozwalające na sprawne i terminowe dostawy. Czekamy na Państwa zapytania – z przyjemnością przygotujemy odpowiednią ofertę.