Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Wanna wolnostojąca – czy sprawdzi się w małej łazience?

2 czerwca 2022 Wanna wolnostojąca

Wanna jest dla wielu z nas idealnym miejscem do relaksu i odpoczynku. To właśnie możliwość wygodnego położenia się w niej w obecności ciepłej wody z aromatycznymi olejkami sprawia, że ma ona niekwestionowana przewagę nad prysznicem. Oczywiście do tej pory panowało przekonanie, że pokaźnych rozmiarów wanna wolnostojąca, nadaje się jedynie do łazienek o sporym metrażu. Obecnie jednak warto zerwać z tym stereotypem. Tego typu wanny mogą z powodzeniem zostać dopasowane nawet do małych łazienek w bloku. Trzeba tylko wiedzieć, jak można je odpowiednio dobrać.

Wanna wolnostojąca w małej łazience? Czy to możliwe!

Wydawać by się mogło, że małe i nieustawne łazienki z góry skazane są na prysznic. Nic bardziej mylnego! Z powodzeniem można dopasować do nich estetyczną wannę wolnostojącą. Kluczem jednak okazuje się dobranie jej odpowiedniego rozmiaru. Oczywistym jest fakt, że nie można decydować się na największe modele, gdyż po prostu się nie zmieszczą lub zajmą całą wolną przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem do małych łazienek są wanny wolnostojące kubełkowe. Nie są one zbyt długie i szerokie, za to wyróżniają się pokaźną głębokością. Dzięki temu w dalszym ciągu możemy się w nich wygodnie rozsiąść, a jednocześnie zaoszczędzić nieco cennej przestrzeni. Taka wanna stojąca będzie więc idealnym rozwiązaniem do niewielkiej łazienki i w dalszym ciągu zadba o funkcjonalność pomieszczenia.

Wanna wolnostojąca – jak dobrać ją do aranżacji łazienki?

Skoro wiemy już, że do małej łazienki sprawdzi się wanna wolnostojąca kubełkowa, czyli głęboka, warto także zwrócić uwagę na inne detale. Okazuje się, że niektóre modele mogą mieć zaokrąglone brzegi, zaś inne wręcz przeciwnie. Niektóre wanny wolnostojące dodatkowo wyposażone są w nóżki, zaś inne ustawia się bezpośrednio na podłodze. To, jaka wanna stojąca zostanie wybrana do naszej łazienki jest uzależnione od tego, gdzie ją ustawimy. Modne i nowoczesne modele z zaokrąglanymi krawędziami idealnie sprawdzą się na środku pomieszczenia. Jeśli jednak nie mamy takich możliwości, to wanna wolnostojąca z kanciastymi brzegami, będzie zdobiła jeden z rogów w pomieszczeniu.

Wanna wolnostojąca jako ciekawe rozwiązanie aranżacyjne

Wanna wolnostojąca nawet w małej łazience, będzie ciekawym rozwiązaniem pod względem aranżacyjnym. Tego typu wanny cechuje przede wszystkim nowoczesność i wysoka estetyka. Z pewnością taki też charakter wprowadzą do naszego wnętrza. Ich odpowiednie dopasowanie do stylistyki łazienki, warunkuje skuteczne uzupełnienie całej aranżacji.

Redakcja dombudowniczy.pl

Jesteśmy grupą zajmującą się doradztwem w kwestiach związanych z budową i remontami. Dzielimy się wiedzą z zakresu budowy, remontów i wyposażenia domów oraz mieszkań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Szkoła budowania MURATORA
środki czystości
loft

Jesteś zainteresowany reklamą?