dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Dom

Szafki kuchenne

Wybór szafek kuchenny należy zacząć od znalezienia miary i dokładnego wymierzenia dostępnego na nie miejsca w kuchni. Nie da się ukryć, że w wielu kuchniach nie sprawdzą się gotowe zestawy mebli kuchennych. Jest to spowodowane nietypowymi wymiarami pomieszczenia. W takich przypadkach najlepiej jest postawić na szafki do kuchni na wymiar, dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów i dostępnej przestrzeni. Niemniej jednak w takim przypadku należy liczyć się z dość wysokimi kosztami. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się na co jeszcze zwracać uwagę podczas wyboru szafek kuchennych.

Materiały wykonania szafek kuchennych

Materiał, z których szafki są wykonane ma ogromne znaczenie. W ostatnich latach wiele osób ceni sobie naturalne drewno, jednak to nie zawsze znajdzie zastosowanie w kuchni. Jeżeli w Twoim pomieszczeniu panują specyficzne warunki, jak wilgoć i zmiany temperatur, nie warto wtedy decydować się na szafki wykonane z drewna. Ponadto warto mieć na uwadze, że taki produkt wiąże sie z wysoką ceną. Na rynku są jednak dostępne również tańsze alternatywne rozwiązania. Należą do nich meble z płyty wiórowej lub MDF pokrytej lakierem, laminatem, folią lub fornirem. Szafki ze szklanymi frontami, które optyczndomie powiększą przestrzeń są idealną propozycją dla właścicieli małych kuchni. Kolejny dylemat przed jakim stają osoby poszukujące idealnych szafek do kuchni, jest wybór pomiędzy frontami lakierowanymi, a matowymi. Matowe wykończenie jest trafnym wyborem w przypadku mieszkań, w których są dzieci. Jest to spowodowane tym, że nie widać na nich wyraźnych odcisków palców, tak jak w przypadku frontów lakierowanych. Z kolei meble kuchenne z połyskiem optycznie powiększają przestrzeń.

Kolory szafek kuchennych – jak je wybierać?

Nie da się ukryć, że to właśnie wygląd kuchennych szafek jest jednym z głównych kryteriów wyboru mebli. Należy z tego powodu dokładnie i a chłodno przemyśleć barwę szafek i dopasować ją do pozostałych sprzętów w pomieszczeniu. Nie warto kierować się jedynie tym jaki kolor w obecnym sezonie jest w modzie, ponieważ to bardzo szybko przemija. Wygląd szafek jest to kwestia indywidualna, dopasowaną do gustu domowników. Niemniej jednak mieszkania, które są spójnie zaaranżowane wyglądają najlepiej, z tego więc względu nie warto przykładowo wykańczać kuchni zgodnie ze stylem skandynawskim, gdy pozostałe pomieszczenia są w stylu glamour. Chcesz jednak dodać ciekawe akcenty w kuchni? W takim wypadku możesz zdecydować się na ciekawe i niebanalne dodatki w odważnych barwach lub nadanie intensywnego kolorytu jednej ze ścian.

Dowiedz się więcej o szafkach kuchennych: https://domni.pl/magazyn/pomysly-na-aranzacje-malej-kuchni-w-bloku