dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

lampa stołowa
Wnętrza

Pozwól zabłysnąć lampie stołowej!

Jednym z elementów, które w znaczący sposób odpowiadają za klimat we wnętrzach jest oświetlenie. Zarówno barwa, jak i natężenie światła mogą znacząco odmienić atmosferę każdego pomieszczenia. Niebagatelną rolę odgrywają też same lampy, w tym lampy stołowe. Czy mogę one być zarazem oryginalne i funkcjonalne? Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo w naszym artykule.

Lampa w centrum zainteresowania

Dla projektantów lamp nastały wspaniałe czasy. Ten niewielki element wyposażenia każdego wnętrza znalazł się w ostatnich latach w centrum zainteresowania dekoratorów i projektantów zajmujących się wzornictwem, a także wszystkich tych, którym przyszło urządzać swoje mieszkania czy domy. Mała, pięknie zaprojektowana lampa potrafi diametralnie odmienić charakter każdego wnętrza. Na rynku znajdziemy wiele niezwykle interesujących modeli lamp stołowych, które poza swoimi walorami praktycznymi pełnią też bardzo ważną funkcję estetyczną. Współczesne lampy mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, począwszy od metalu, szkła, płótna czy kamienia a nawet rafii! Szczególnie okazale prezentują się lampy wykonane z łączonych materiałów, które wspaniale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. Współcześni projektanci lamp pokazują, że nawet taki prozaiczny element codzienności, jakim jest lampa, może być małym dziełem sztuki.

Unikatowy eklektyzm

Lampy stołowe są niezwykle uniwersalne i znajdą zastosowanie w wielu pomieszczeniach, począwszy od sypialni, salonu czy biura, na kuchni czy salonie kąpielowym skończywszy. Wbrew swojej nazwie, nie zawsze musimy stawiać je na stole. Taka lamka będzie też doskonale prezentować się na regale czy półce. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej fantazji i indywidualnych preferencji. Takie lampy dają wiele możliwości, jeśli chodzi o rozmieszczenie źródeł światła w konkretnym pomieszczeniu i umożliwiają częste zmiany ustawień źródeł światła, w zależności od naszych upodobań. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku nowoczesnych lamp stołowych są te, wykonane z łączonych, nierzadko nieoczywistych, materiałów. Zestawienie metalu, drewna i płótna czy też marmuru oraz szkła może dać niezwykle oryginalny rezultat, który w połączeniu np. z minimalistycznym czy skandynawskim wystrojem wnętrz stworzy niezwykle klimatyczną całość.

Forma zmienna

Nowoczesne lampy stołowe to też szeroki wachlarz form. Wśród propozycji współczesnych projektantów znajdziemy zarówno maleńkie lampy w kształcie kuli (np. minimalistyczne kule polskiej marki Micante), lampki „grzybki” o prostej i eleganckiej formie czy też niezwykle fantazyjne lamki z abażurem (np. na dłuższych nóżkach). Dużą popularnością cieszą się też oryginalne lampy stołowe w kształcie zwierząt, np. małpki trzymającej żarówkę. Taka lampa sprawdzi się też doskonale w przestrzeniach komercyjnych i biurowych. Bez względu na to, na którą z nowoczesnych lamp stołowych się zdecydujemy możemy mieć pewność, że będzie stanowiła ważny element dekoracyjny pomieszczenia. Duży wybór lamp o ciekawym wzornictwie znajdziemy w sklepie internetowym www.9design.pl.