dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Płytki sześciokątne
Dom

Płytki sześciokątne dla ciekawego designu i oryginalnego projektu

Zaprojektowanie łazienki w ciekawy i oryginalny sposób stanowi spore wyzwanie. Z jednej strony możemy bowiem czerpać z gotowych rozwiązań, z drugiej zaś wykorzystywać własne, nietuzinkowe pomysły. W ich realizacji pomogą nam płytki sześciokątne, które idealnie sprawdzą się przede wszystkim w łazience, lecz nie tylko. 

Na całą ścianę?

Płytkami sześciokątnymi można wyłożyć całą ścianę – takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku, gdy mamy do zaaranżowanie sporej wielkości pomieszczenie. Wtedy bowiem warto wygospodarować jedną, całą ścianę na różnego rodzaju mozaiki czy dodatki, które uczynią naszą łazienkę jeszcze ciekawszą. Płytki sześciokątne sprawdzają się przede wszystkim w łazienkach, w których mamy stosunkowo niewiele możliwości designerskich. Materiały, którymi wyłożone zostaną ściany, muszą być bowiem odporne na wilgoć, która w dużej ilości zbiera się w łazience. To dlatego większość z nas decyduje się położyć w pomieszczeniu płytki, które – jak się okazuje – wcale nie muszą być nudne i oczywiste.

Ciekawe mozaiki z płytek sześciokątnych

Z płytek sześciokątnych możemy też stworzyć ciekawe mozaiki, które wypełnią nasze pomieszczenia i nadadzą im niesamowitego charakteru. Obecnie mamy do wyboru całe mnóstwo modeli, które możemy ze sobą łączyć w dowolny sposób. Płytki sześciokątne są bardzo chętnie wykorzystywane przez architektów wnętrz, którzy z jednej strony szukają rozwiązań praktycznych, z drugiej zaś chcą nadać każdemu projektowi niezwykłego, nietuzinkowego charakteru. Warto pamiętać, że same płytki sześciokątne mogą zawierać ciekawe motywy, na przykład kwiatów czy zwierząt. Bardzo modne są także różnego typu abstrakcje, które pozostawiają bardzo szerokie pole do interpretacji własnej. Wielbiciele tradycyjnych rozwiązań mogą zdecydować się na płytki heksagonalne, które nie będą w znaczący sposób się wyróżniać, a jednak sprawią, że nasza łazienka będzie wyglądać jak żadna inna.

Rozwiązanie nie tylko dla domów

Płytki sześciokątne to doskonałe rozwiązanie dla domów czy mieszkań, lecz idealnie sprawdzą się one również w ciekawie urządzonych łazienkach w pomieszczeniach gospodarczych. Można zobaczyć je na przykład w galeriach handlowych, galeriach sztuki czy w domach kultury. Dzięki nim łazienki nie wyglądają pospolicie, a nabierają bardzo ciekawego charakteru. Sam design łazienki przykuwa wzrok klientów, a także pozostaje w pamięci na długo. Szukając nietuzinkowych, lecz zarazem bardzo praktycznych rozwiązań, warto sięgnąć po płytki sześciokątne.