Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Narzędzia ogrodowe – czego potrzebujesz?

27 stycznia 2022 narzędzia ogrodowe
narzędzie do ogrodu

Piękny i zadbany ogród to efekt wytrwałej pracy ogrodnika. Na swojej posesji zawsze jest coś do zrobienia. Rośliny, krzewy i drzewa wymagają zabiegów pielęgnacyjnych niemal cały rok. Odpowiednie narzędzia sprawią, że takie zajęcie staje się przyjemnością. A czas spędzony w ogrodzie będzie miłą odskocznią od pracy zawodowej.

Jakie elektronarzędzia ogrodnicze powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego ogrodnika?

Nożyce ogrodowe

Nożyce ogrodowe są urządzeniami, służącymi do pielęgnacji trawnika i żywopłotu. Z ich pomocą można przyciąć trawę w zakamarkach oraz krzewy ozdobne, nadając im pożądany kształt. Nożyce do krzewów i trawy charakteryzują się mniejszymi rozmiarami. Są też bardziej poręczne niż nożyce elektryczne do żywopłotu. Taki rodzaj sprzętu posiada długie ostrza, pozwalające jednym ruchem zebrać dużą liczbę gałęzi. 

ogród narzędzia

Nożyce elektryczne stanowią oczywisty postęp wobec urządzeń ręcznych. Ich wadą jest jednak kabel zasilający, który trzeba doprowadzić do miejsca pracy. Przewód zwija się, haczy. Trzeba go przekładać i odplątywać. Rozwiązaniem dużo lepszym są nożyce do żywopłotu akumulatorowe. Korzystając z takiego sprzętu, pozbywa się kłopotów z przewodami. Wbrew pozorom piła do żywopłotu nie jest ciężka, a czas pracy jest zadowalający. Zużyty akumulator można wymienić na nowy i kontynuować pracę. Przykładem takich urządzeń są narzędzia ogrodnicze marki Dedra dostępne na stronie narzedzia24na7.pl

Pilarka akumulatorowa

Podczas prac w ogrodzie i sadzie niezbędna jest piła łańcuchowa. Można wyróżnić piły spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Pośród szerokiej oferty warto zwrócić uwagę na te ostatnie. Mają szereg nieodkrytych i niedocenionych jeszcze przez ogrodników zalet. Piła spalinowa jest bardziej skomplikowana w obsłudze i serwisowaniu, elektryczna wymaga prowadzenia kabla zasilającego. Jest to niewygodne i może być niebezpieczne, szczególnie jeśli ostrze naruszy izolację.

narzędzie do ogrodu

Pilarka akumulatorowa posiada wiele zalet. Jest łatwa w obsłudze i serwisowaniu, cichsza od modeli tradycyjnych, nie wymaga przedłużaczy. Piły firmy Dedra charakteryzują się niską wagą i zapewniają ciągłość pracy. Po wyczerpaniu akumulatora wystarczy go wymienić. Na stronie narzedzia24na7.pl jest dostępna między innymi piła szablasta akumulatorowa. Jest to przenośne narzędzie ułatwiające wykonywanie prac ogrodniczych, jak również remontowo-budowlanych. W każdym ogrodzie od czasu do czasu jest potrzeba przycięcia grubszej gałęzi, albo zbudowania drewnianej konstrukcji. Taka piła jest lepszą alternatywą dla ręcznego urządzenia. Nie wymaga siły fizycznej, ani wytrzymałości. Dostępne narzędzia są wielofunkcyjne i uniwersalne. Wymienne brzeszczoty stwarzają możliwość cięcia tworzywa sztucznego, aluminium, metalu i oczywiście drewna.

Innym, również potrzebnym elektronarzędziem ogrodniczym jest piła akumulatorowa do gałęzi. Ułatwia pracę i skraca jej czas niezależnie, czy jest używana do ścinania drzew lub wyrośniętych gałęzi i krzewów, czy przygotowywania drewna na opał albo do cięcia desek

Opisane narzędzia to absolutnie podstawowe wyposażenie każdego ogrodnika. Warto je mieć w swoim warsztacie.

Redakcja dombudowniczy.pl

Jesteśmy grupą zajmującą się doradztwem w kwestiach związanych z budową i remontami. Dzielimy się wiedzą z zakresu budowy, remontów i wyposażenia domów oraz mieszkań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kosa spalinowa
narzędzia ogrodowe
nawozy hesi

Jesteś zainteresowany reklamą?