dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

drabina teleskopowa
Budownictwo

Jaka drabina do domu jest najlepsza?

To, że drabina w domu jest praktyczna okazuje się dopiero wtedy, gdy pierwszy raz jej potrzebujemy. Zwykle następuje to bardzo szybko, ale po chwili zapominamy, że mieliśmy ją kupić. Drabina do domu przydaje się nie tylko przy remoncie, ale także przy wielu pracach, takich jak sprzątanie. Dostępne są różne wymiary oraz rodzaje. Dlatego też możemy wybrać drabinę, która spełnia wszystkie nasze wymagania. Inny rodzaj przyda się w domu, inny podczas remontu, a jeszcze inny do prac na zewnątrz budynku. Jaki więc typ wybrać na co dzień?

Rodzaje drabin – co mamy do wyboru?

Z pewnością bardzo niewiele osób interesuje się drabinami. Dlatego też nie wiesz, ile jest ich rodzajów! Zakup drabiny może być dużym wydatkiem, ale nie musi. Wystarczy dobrze rozeznać się w dostępnych opcjach i postawić na uniwersalny typ w dobrej cenie do Twojego domu!

Wyróżnia się więc między innymi drabiny wolnostojące. Są to jedne w bardziej uniwersalnych modeli. Mogą mieć wejście z jednej lub z dwóch stron. Istnieje także kilka rodzajów stopni. Mogą być one antypoślizgowe, w postaci zwykłych szczebli lub rolek, które umożliwiają przemieszczanie się swobodnie po drabinie. Może być ona wyposażona w dodatkowe akcesoria, które przydają się przy remontach.

Kolejny typ to drabiny przystawne. Są one użyteczne zwykle przy pracach na zewnątrz domu. Możemy przystawić je do ściany i dostać się na dach lub do wyższych partii elewacji. Zwykle stawia się na taki rodzaj w formie rozsuwanej, która składa się z dwóch lub trzech kondygnacji. Taka drabina do domu może mieć nawet ponad 12 metrowy zasięg. 

Do wyboru są także drabiny przegubowe lub wielofunkcyjne. Jednak ich cena jest znacznie wyższa od tradycyjnych typów, a ich zastosowanie nie jest konieczne na co dzień w domu. Te profesjonalne typy spełniają rolę nie tylko samej drabiny wolnostojącej lub przystawnej, ale także np. pomostu roboczego.

Drabina do domu przystawna czy wolnostojąca?

Do użytku domowego powinniśmy zastanowić się nad tymi dwoma typami drabiny. Każda opcja ma swoje wady i zalety. Drabina wolnostojąca idealnie nada się do porządków i dostania się w niedostępne miejsca położone wyżej w domu. Jest stabilna i praktyczna. Jednak do prac na zewnątrz budynku zdecydowanie lepiej sprawdzi się drabina przystawna, szczególnie wtedy, gdy musimy dostać się naprawdę wysoko. Musimy zastanowić się więc, czy zależy nam na użytku w domu, czy potrzebujemy także czegoś do prac remontowych. Zwykle jednak drabina potrzebna jest nam do prostych czynności, dlatego wolnostojący typ na pewno nam wystarczy. 

Drabina – czy jest niezbędna w domu?

To, czy drabina jest nam niezbędna to kwestia indywidualna. Każdy z nas ma inne przyzwyczajenia i rzeczy, które robi w domu. Niejednej osobie drabina w ogóle się nie przyda, gdyż nie widzi jej zastosowania. Z drugiej strony taka rzecz w domu może się przydać w najmniej spodziewanym momencie. Dlatego właśnie warto mieć ją na wszelki wypadek! 

Materiał powstał we współpracy z: sklep internetowy https://primado.pl/