Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak wybrać odpowiedni fotel biurowy?

28 kwietnia 2022


Fotel biurowy powinien być wygodny i przede wszystkim ergonomiczny. Mebel do pracy za biurkiem musi zagwarantować komfort dla naszego kręgosłupa. Fotel biurowy to podstawowy element wyposażenia każdego gabinetu czy miejsca pracy. Bez względu na to czy pracujesz zdalnie w domu, czy w siedzibie firmy, idealnie dopasowany fotel to gwarancja komfortowej pracy. Jak wybrać ten odpowiedni dla siebie?

Właściwa pozycja kręgosłupa podczas siedzenia przed komputerem

Obecnie, większość dnia spędzamy siedząc- nie jest to dobre dla naszego kręgosłupa. Coraz częściej, w coraz młodszym wieku narzekamy na dyskomfort w okolicach szyi, barków i przede wszystkim lędźwi. Wynika to głównie z siedzącego trybu życia.

Aby temu zapobiec powinniśmy pamiętać o przyjmowaniu właściwej pozycji siedząc przed komputerem. Pomogą w tym odpowiednio dobrane fotele biurowe.

Czym kierować się przy wyborze fotela?

Nowoczesne, wygodne fotele obrotowe do pracy zdalnej to obecnie szeroki i bogaty asortyment. Dostępne meble posłużą zarówno graczom jak osobom, które dużo pracują za biurkiem.

Wybierając dla siebie fotel, zwróć uwagę przede wszystkim na:

– szerokość i długość podparcia dla całych pleców;

– dopasowanie fotela do odcinka lędźwiowego;

– wykończenie siedziska;

– oparcie dla szyi;

– regulację fotela.

Ergonomiczne fotele wyróżniają się konstrukcją, wykończeniem, kształtem i przede wszystkim wygodą użytkowania.

Jaki model wybrać?

Wybór fotela obrotowego jest niezwykle istotny- w końcu będziemy go często użytkować. W związku z tym nie powinien on być pochopny. Warto skupić się na funkcji, jaką ma on pełnić. Potrzebujesz fotela gamingowego czy do pracy zdalnej?

Do najpopularniejszego rodzaju mebli, należą fotele obrotowe do pracy przed komputerem. Są wygodne i bezpieczne dla wszystkich użytkowników niezależnie od wieku.

Skórzane i materiałowe fotele z funkcją obracania zapewniają komfort pracy przy komputerze zarówno w domu jak i miejscu pracy. Ergonomiczne fotele obrotowe są funkcjonalne i posiadają szereg udogodnień.

Regulowane podłokietniki, nowoczesny mechanizm odchylania fotela czy sylikonowo- kauczukowe kółka, które są ciche i nie zarysowują podłogi to cechy, na które warto postawić.

W podobny sposób zaprojektowane są fotele dla dzieci i młodzieży. Solidna rama i ergonomiczne siedzisko to najważniejsze elementy, na jakie należy zwrócić uwagę kupując mebel dla dziecka.

Fotele obrotowe z oferty sklepu Akord zapewnią komfort pracy i wygodę użytkowania. Stanowią niezbędne element wyposażenia gabinetu, pokoju dziecka czy miejsca pracy. Odciąż swój kręgosłup i wybierz ergonomiczny fotel obrotowy.

Redakcja dombudowniczy.pl

Jesteśmy grupą zajmującą się doradztwem w kwestiach związanych z budową i remontami. Dzielimy się wiedzą z zakresu budowy, remontów i wyposażenia domów oraz mieszkań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Szkoła budowania MURATORA
środki czystości
loft

Jesteś zainteresowany reklamą?