dombudowniczy.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Dom

Jak skutecznie zaciemnić sypialnię?

Okna to istotny element elewacji każdego budynku. Jeśli są one duże, to wówczas zapewniają doskonałe doświetlenie, które umila pobyt w mieszkaniu w piękne, słoneczne wiosenne czy jesienne dni. Niemniej czasem bywa tak, że zbyt upalne lato staje się nie do zniesienia, a buchający z zewnątrz żar sprawia, że nie czujemy się komfortowo. Na szczęście zjawisku temu można skutecznie przeciwdziałać montując solidne rolety przeciwsłoneczne.

Rolety zewnętrzne – uniwersalność oraz praktyczność w jednym

Montowane na zewnątrz okna rolety należą do jednych z najczęściej wybieranych osłon okiennych. I nic w tym dziwnego, gdyż posiadają one mnóstwo zalet. Co najważniejsze w upalne dni chronią przed nadmiernym gorącem, a ponadto przed wścibskim wzrokiem przechodniów.

Zewnętrzne rolety można bez problemu wbudować nie tylko w nowo wybudowane budynki, lecz także podczas remontu w te już istniejące. Obecnie zewnętrzne rolety są dostępne na rynku w wielu kolorach oraz rozmiarach. Dzięki temu można je gustownie dopasować do elewacji każdego budynku.

W przypadku wyboru instalacji podtynkowej, nie osłabiają one konstrukcji okna i tym samym nie powodują obniżenia współczynnika izolacji termicznej. Montaż rolet zewnętrznych jest także korzystny z perspektywy komfortu akustycznego. Po zasunięciu skutecznie tłumią płynące z zewnątrz hałasy. Ich rola jest zatem ogromna. Zimą chronią one bardzo dobrze wnętrze mieszkanie przed utratą ciepła, a latem ograniczają napływ promieni słonecznych.

Żaluzje fasadowe – nowoczesne rozwiązanie na wiele lat

Te w pełni nowoczesne produkty są coraz powszechniej wykorzystywane w celu kontroli przepływu światła oraz temperatury do budynku. Co prawda wciąż kojarzą się przede wszystkim z wielkimi, przeszklonymi gmachami, ale z roku na rok można je coraz częściej spotkać także na eleganckich fasadach wielu domów prywatnych. Tego typu żaluzje zewnętrzne świetnie wkomponowują się w nowoczesną architekturę. Wyróżniają się ciekawym designem, który dodaje każdej bryle lekkości oraz nuty nowoczesności.

Korzyści płynących z montażu żaluzji fasadowych jest mnóstwo. Można nimi bardzo precyzyjnie sterować w celu zacienienia wnętrza. Lamele, które składają się na ich konstrukcję są ruchome, zatem istnieje możliwość ich ustalenia dokładnie pod takim kątem, jaki w danej chwili jest najodpowiedniejszy.

Z ich pomocą można zupełnie zaciemnić wnętrze lub tylko delikatnie wpuścić promienie słoneczne w taki sposób, aby światło było subtelne i budowało we wnętrzu kameralną oraz wyjątkową atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.